Дослідники назвали причину кожної 20-ї смерті в світі

ВООЗ опублікувала новий звіт Global status report on alcohol and health 2018, в якому представлена ​​всеосяжна картина вживання алкоголю в світі і його впливу на здоров’я і життя людини. Експерти враховували не тільки алкогольну інтоксикацію в якості причини смерті, а й ті ситуації, коли вживання спиртних напоїв викликало летальний результат не безпосередньо: мова йде, наприклад, про травми, отримані в стані алкогольного сп’яніння, і захворюваннях, які розвинулися через зловживання.

Про це повідомляє changeua.

Результат пошуку зображень за запитом

В останньому звіті ВООЗ відображена статистика за 2016 рік – більш пізні дані поки не визначені. З 2016-му зареєстровано приблизно три мільйони смертей від алкоголю – 5,3% від усіх смертей в цьому році. Для порівняння візьмемо актуальні дані по кількості смертей від СНІДу і ДТП – і побачимо там цифри 1,8% і 2,5% відповідно. По суті, кожен 20-й чоловік в світі помирав з причини, пов’язаної з вживанням спиртних напоїв. Причому третина з них – чоловіки.

alcohol

Серед вчених немає єдиної думки з приводу того, чи існують «безпечні» дози алкоголю. Наприклад, чотири роки тому дослідники дізналися, що спиртні напої підвищують ризик розвитку захворювань, навіть якщо людина випиває зовсім небагато – так званий корисний келих вина в день. Виявилося, що скорочення вживання навіть такої невеликої кількості алкоголю благотворно позначається на здоров’ї.

Не так давно, навколо одного з головних сучасних досліджень про вплив алкоголю на здоров’я, назване MACH15, вибухнув скандалом у зв’язку з корупцією і корпоративними втручаннями. Щоб поставити крапку в питанні впливу алкоголю на організм, Національний інститут охорони здоров’я США (NIH) підтримав і профінансовано рандомізоване контрольне дослідження на дану тему, зване «Помірне вживання алкоголю і серцево-судинний процес».

Як повідомлялось раніше, дослідження показало, що алкоголь шкідливий для здоров’я у будь-яких дозах.

Loading...