Новини » Суспільство 23 вересня, 2018, 0:12
Глави церков в Африці та Польщі закликали якось вирішити «церковні непорозуміння» в Україні

Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор ІІ та митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава звернулися із закликом до «всіх, від кого залежить подолання церковних непорозумінь, пов’язаних із наданням автокефалії Українській церкві, зробити усе можливе для уникнення конфлікту через це питання».

Текст звернення, яке було підписане 21 вересня, опублікувало грецьке агентство церковних новин romfea.gr - пише Українська правда.

Яким саме чином має, на думку двох глав церков, бути залагоджений «український церковний конфлікт», у документі не уточнюється.

«Ми, глави двох помісних церков, які зустрілися на польській землі, усвідомлюючи відповідальність за життя святого православ’я в сучасному світі, його мир, єдність та дотримання догматичного і канонічного порядку, перед лицем випробувань, які переживає сьогодні православ’я в Україні, в дусі братньої любові закликаємо всіх, від кого залежить подолання церковних непорозумінь, пов’язаних із отриманням автокефалії Українською церквою, зробити все можливе для залагодження конфлікту через це питання та встановлення церковного ладу на українській землі», – зазначено у зверненні голів помісних церков.

Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор ІІ відомий своєю прихильністю до Росії і Російської православної церкви, він носій низки російських державних і церковних нагород, пише «Радіо Свобода».

Польська автокефальна православна церква, за інформацією від представників її духовенства, у ставленні до ситуації навколо України дотримується радше нейтральної позиції: ідеї автокефалії для УПЦ там не відкидають, але твердять, що з точки зору ПАПЦ поки що нема підстав говорити про офіційне надання статусу автокефалії православній церкві в Україні, зазначає видання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:32 :39