неділя, 23 вересня, 2018, 18:15 Суспільство
Відомий російський письменник розповів про серйозні наслідки конфлікту між РПЦ і УПЦ КП

Розкол між Російською православною церквою і Константинопольським патріархатом через можливе надання автокефалії української церкви може стати «головним пам’ятником» путінського режиму.

Про це в ефірі радіо «Ехо Москви» заявив відомий російський письменник Віктор Єрофєєв.

Російський письменник Віктор Єрофєєв

За його словами, з усіх недавніх подій в Росії, включаючи інтерв’ю з можливими отруювачами Сергія і Юлії Скрипаль, а також виклик Олексія Навального на дуель директором Росгвардіі Віктором Золотовим, саме розкол з Константинополем «залишиться на століття».

«Мені здається, що, ось, знаєте, ось всі ці хлопці, які невдало виступили, і, ось, Золотов там зі своїм чудовим виступом, і так далі – все це відійде досить швидко, тому що... А це залишиться на століття, і це буде, напевно, головний пам’ятник цього режиму, цієї епохи. Тому що справа в тому, що політика політикою, але якщо ми говоримо про православ’я як про сутність релігії, це цікава, дуже глибока, дуже споглядальна і в якійсь мірі я б навіть сказав містична релігія... Це дерево ще в якійсь мірі давало якщо не плоди, то, зрештою, було зеленим. Тепер просто цей ствол разрубається навпіл», – говорить Єрофєєв.

Письменник вважає, що саме РПЦ в Україні дала привід для появи в української пастви бажання від’єднатися.

«І виходить, що, загалом, просто повернення не буде, і буде розкол. І правда буде на їхньому боці, тому що тут церква поводилася по-хуліганськи: вони не відспівували хлопчика, пам’ятайте, якого?.. Вони тиснули, вони стали інструментом політичного тиску і в Донбасі, і взагалі по всій Україні. Це були політичні розкольники», – підкреслює він.

Також Єрофєєв підтримав Україну в прагненні вибратися на «європейський шлях» розвитку.

«З іншого боку, будь-який прояв свободи у вільної людини викликає тільки радість. І там є прагнення до свободи. Ну так, звичайно, вибиратися Україні з-під руїн Радянського Союзу важко. Але вона вибирається поступово і вона знаходить свій європейський шлях, до чого ми теж колись прийдемо. Так. Але вони пішли першими, їм важко, дуже важко, і Константинополь в даному випадку виступає за них і це розумно. ображатися на це просто дико, не кажучи про те, що там навіть немає формальних причин ображатися «, – резюмував письменник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 07:49 :36