Новини » Політика 23 вересня, 2018, 15:00
В уряді Польщі заявили, що заяви посла України «викликають відразу»

У польському уряді жорстко розкритикували слова українського посла Андрія Дещиці стосовно необхідності відновлення знищених українських пам’ятників на території Польщі.

Про це DT.UA повідомило джерело в польському уряді, яке побажало залишитись неназваним.

За словами джерела, український посол Андрій Дещиця перейшов червону межу, коли в ефірі польської радіостанції RMF24 заявив про те, що Україна надасть дозвіл Польщі на ексгумаційні роботи лише після відновлення знищених українських пам’яток на території Польщі – в Пікуличах під Перемишлем і Монастирі біля Верхрати.

При цьому Дещиця визнав, що заборона на проведення ексгумаційних робіт – емоційне рішення Києва, прийняте після того, як польська влада не відреагувала на знищення українських пам’яток.

«У Варшаві заяви посла Дещиці викликають огиду. Це оцінка не тільки керівництва МЗС, але й польського уряду», – зазначило джерело.

«У Варшаві зростає розчарування Києвом, його підходами в політиці історичної пам’яті», – додало джерело.

За його словами, у Польщі слова Дещиці сприйняли як шантаж. «Варшава не розмовлятиме з Києвом на умовах шантажу. Насамперед з віце-прем’єром Павлом Розенком. Польща не довіряє українській стороні», – заявив співрозмовник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 07:24 :05