Новини » Події 23 вересня, 2018, 12:55
Українські військові кораблі йдуть в Азовське море через Керченську протоку
A500
A500 "Донбас" та A830 "Корець" йдуть до Бердянська поблизу узбережжя окупованого Криму

Українське пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» слідують з Одеси до Бердянська, де стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Як повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на власні джерела, судна вирушили з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі у четвер, 20 вересня.

Станом на ранок неділі вони перебувають безпосередньо перед мостом з півострова Тамань до Криму.

«Очікується, що прохід з Чорного у Азовське море буде відбуватися через контрольовану росіянами Керченську протоку», – пише видання.

Зазначається, що починаючи від переходу поблизу окупованого Севастополя українські кораблі почав супроводжувати патрульний корабель Берегової охорони ФСБ РФ – «Аметист» проекту 22460, згодом до нього долучився ще один не встановлений корабель.

Відповідно до угоди 2003 року Азовське море – це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти.

«A500 «Донбас» та A830 «Корець» йдуть до Бердянська поблизу узбережжя окупованого Криму. Цим неодноразово користувалась РФ, а тепер із загостренням ситуації на Азовському морі вирішило скористуватись і командування ВМС ЗС України відповідно до потреб, що виникли», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що судно «Донбас» планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, який на сьогодні у даному регіоні немає.

Морський буксир «Корець» призначений для буксирування і кантування інших суден і плавучих споруд у морі.

Оновлення на 12:00

Літак розвідник Boeing RC-135V Військово-повітряних сил США з бортовим номером 64-14848 розпочав здійснення польотів поблизу Керченської протоки:

Літак розвідник RC135 в небі поблизу Керченської протоки

Boeing RC-135 – сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються ВПС США та Королівськими ВПС Великої Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації.

Польоти союзників здійснюються кожен день з моменту виходу наших кораблів з Одеси.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 02:05 :52