неділя, 23 вересня, 2018, 17:30 Суспільство
«Ми покажемо всю глибину трагедії і цинізм росіян», – актор про зйомки фільму «Іловайська історія»

Наступного року на екранах ми побачимо фільм про одну з найстрашніших і найкровопролитніших трагедій в сучасній історії – «Іловайський котел». Робоча назва проекту – «Іловайська історія». Головну роль у стрічці виконає очевидець і безпосередній учасник тих подій, командир штурмової бригади батальйону «Донбас» Тарас Костанчук.

Про роботу над фільмом і невигадані подробиці битви за Іловайськ він розповів журналістам UATV.

«Можна багато разів переосмислювати ті події і думати, що було правильно, а що ні. І завжди спогади ці наповнені неймовірним болем, – поділився Тарас Костанчук. – Спочатку ми пішли просто випробувати вогневу міць противника. У нас не було абсолютно ніяких розвідданих, тільки карти 86-го року. Перший візит здійснили 10 серпня. Це була розвідка боєм, в якій ми одразу втратили чотирьох побратимів з нашого батальйону. Було дуже важко, і ми зрозуміли, що треба відступати. А потім була масштабна підготовка. Найважливішим для нас було звільнити місто і змусити ворога піти».

Штурмова група Тараса отримала завдання зайти через пішохідний місток, залізничні колії і вдарити ворогів в тил, щоб допомогти нашим воїнам. 19 серпня був один з найжорстокіших боїв, який тривав більше 4 годин. «Коли ми зрозуміли, що підкріплення не буде, і я побачив, як воно прибуває до ворогів, дав команду відступати. І тоді отримав кулю в голову. Оскільки втратив свідомість, то покинути Іловайськ мені вже не вдалося. Але на моє щастя, зі мною залишився мій побратим, який також отримав поранення. У нього була наскрізь прострелена нога», – згадує військовий.

Тарасу Костанчуку і його другові пощастило. Їх не видали окупантам місцеві жителі. За словами командира бригади, ці жителі – переважно жінки, люди похилого віку, яким не вдалося покинути місто. Вони не приховували, що виходили на проросійські, «антиукрофашистські» мітинги в березні 2014 року, бо були впевнені в тому, що фашисти захопили Київ, але в даній ситуації і не подумали видавати українських бійців.

«Ось в цьому і полягає драматизм нашої ситуації. Саме тому моя історія і зацікавила журналістів, сценаристів, – зазначає Тарас Костанчук. – Ми побачили на власні очі, як змінилася свідомість людей, які вже пожили при «ДНР», при владі ополченців, кадировців і російських кураторів, і яких вони вже з собою не ототожнювали, називаючи їх «ті ДНР-рівці». Вони ділилися з нами останніми шматочками хліба і супом, які їм видавали в тій же комендатурі як пайок. Люди, приховуючи нас, ризикували власним життям».

За словами головного героя картини, вона буде художньою, а не документальною. Хоча 90% показаного в ній – реальні факти, а 10% – дописані сюжетні лінії. «Ми свідомо пішли на це. Подібних документальних фільмів зараз вже багато. А хочеться таку картину, яка залишить пам’ять на роки, – зазначив гість студії. – Це данина пам’яті нашим добровольцям. Ми хочемо показати весь цинізм і трагедію цього так званого «зеленого коридору», коли росіяни розставили важку артилерію, і прямою наводкою вбивали наших бійців. У фільм були введені сюжетні лінії з наступних подій, коли я вже займався звільненням полонених: спілкувався з контррозвідниками «ДНР», щоб виміняти наших хлопців. Таким чином сценарист створив сюжетні лінії, які передають правдиві події і доповнюють драматургію картини».

Ідейним натхненником створення фільму став друг Тараса Костанчука, журналіст Дмитро Тузов. «Він переконав мене в тому, що ця історія повинна бути побачена і почута, – розповів гість. – Ось ми і вирішили: давайте спробуємо. Спочатку записали багато інтерв’ю.

Познайомилися зі сценаристом Михайлом Бринихом. Над сценарієм він працював більше року: спілкувався з десятками моїх побратимів. Потім познайомилися з режисером Іваном Тимченко».

Бюджет картини складе близько 20 млн грн. Фінансуватимуть стрічку з різних джерел. Допомагають представники діаспори, небайдужі патріоти, меценати. Більш того, за словами Тараса Костанчука, кошти на фільм дають навіть його герої – безпосередні учасники боїв за Іловайськ. У стрічці в даний час знімається більше 50 бійців, які пройшли «Іловайський котел». Прем’єра запланована на 29 серпня 2019 року, до п’ятої річниці трагедії.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 23:37 :36