неділя, 23 вересня, 2018, 13:45 Світ
Джуліані: Американські санкції призведуть до падіння режиму в Ірані

Санкції США проти Тегерана завдають країні таких економічних труднощів, які врешті призведуть до падіння іранської влади.

Про це заявив особистий юрист президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані, – передає Радіо Свобода.

«Не знаю, коли ми їх скинемо… Може, через кілька днів, місяців, через кілька років. Але це станеться», – заявив Джуліані, виступаючи у Нью-Йорку на зібранні опозиційної до влади в Тегерані групи «Організація спільнот американців іранського походження».

«Народ Ірану, очевидно, вже досить натерпівся… Санкції працюють. Валюта (Ірану) сходить на ніщо… Це умови, що приведуть до успішної революції», – додав він.

У Державному департаменті США з цього приводу наголосили, що Джуліані виступав тільки від власного імені, а не як представник президента чи його адміністрації.

Адміністрація США вже не раз заявляла, що домагається не «зміни режиму» в Ірані, а лише «зміни поведінки» цього режиму.

Трамп звинувачує Іран у тому, що той підтримує діяльність бойовиків у регіоні і далі намагається здобути ядерну зброю; Тегеран відкидає ці звинувачення. У травні президент США вивів свою країну з багатосторонньої угоди з Іраном 2015 року, за якою Тегеран обмежив свою ядерну програму так, щоб не мати змоги створити ядерну зброю, в обмін на зняття санкцій; у серпні, відповідно до цього рішення, США почали повертати свої санкції проти Ірану. Інші учасники угоди, серед них і Іран, різко розкритикували рішення США і заявили, що будуть далі дотримуватися її.

Тим часом після погроз, а потім рішення США вийти з угоди і повернути свої санкції в Ірані поглиблюється занепад економіки, що почався ще внаслідок попередніх санкцій; грошова одиниця країни, ріал, продовжує різке зниження. Це призвело попередніми місяцями до масових вуличних демонстрацій в Ірані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 22:53 :53