Новини » Політика 23 вересня, 2018, 1:22
В уряді Польщі кажуть про розчарування підходами Києва в політиці історичної пам’яті

Заборона України для Польщі на проведення ексгумаційних робіт і «антипольський піар» Києва в Брюсселі, Берліні і Вашингтоні створюють негативну атмосферу у різних варшавських відомствах.

Така атмосфера не дозволяє Польщі йти на якісь поступки Україні у сфері історичної пам’яті, повідомило DT.UA джерело в уряді Польщі, яке побажало залишитися неназваним.

«У Варшаві зростає розчарування Києвом, його підходами в політиці історичної пам’яті», – додало джерело.

За словами джерела, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця перейшов якусь червону межу, коли в ефірі польської радіостанції RMF24 заявив про те, що наша країна дозволить польській стороні провести ексгумаційні роботи лише після відновлення знищених українських пам’яток на території Польщі – в Пікуличах під Перемишлем і Монастирі біля Верхрати. При цьому Дещиця визнав, що заборона на проведення ексгумаційних робіт – емоційне рішення Києва, прийняте після того, як польська влада не відреагувала на знищення українських пам’яток.

«У Варшаві заяви посла Дещиці викликають огиду. Це оцінка не тільки керівництва МЗС, але й польського уряду», – зазначило джерело.

Як зазначає оглядач DT.UA Володимир Кравченко, настільки різкий коментар польської сторони пролунав не тільки тому, що тимчасова заборона української влади на проведення поляками ексгумаційних робіт в Україні викликає хворобливу реакцію польського суспільства. У Польщі слова Дещиці сприйняли як шантаж.

«Варшава не буде розмовляти з Києвом на умовах шантажу. Перш за все, з віце-прем’єром Павлом Розенком. Польща не довіряє українській стороні», – заявив співрозмовник.

На думку Кравченка, це може говорити про бажання поляків змінити парламентера з української сторони.

Поглиблює кризу не тільки різниця в підходах у політиці двох країн у сфері національної пам’яті, але і, як вважає Варашава,»антипольська кампанія», яку проводить Київ у Брюсселі, Берліні і Вашингтоні».

Зокрема, за словами співрозмовника, мова йде про оцінку української сторони судової реформи в Польщі. Це викликає у польської сторони нерозуміння, оскільки Варшава не лише закликає до посилення санкцій проти Росії, але і підтримує Україну в МВФ, а також виступає проти будівництва «Північного потоку-2».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:20 :04