Новини » Політика 22 вересня, 2018, 6:30
Журналіст Бойко назвав винуватця спровокованої сутички між САП та НАБУ
ZIK
ZIK

Виникає запитання, хто саме з прокурорів і керівників візьме на себе відповідальність за те, що відбулося?

Таку думку висловив журналіст Володимир Бойко в ефірі проекту «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK.

Експерт зазначив, що НАБУ не має жодного стосунку до цієї історії та протистояння. «Передусім, потрібно чітко розрізняти, що НАБУ працює в двох іпостасях. Як орган досудового розслідування воно повністю підпорядковане САП. Утім, як оперативно-розшуковий орган НАБУ виконує доручення інших органів – прокуратури, слідчого управління та інших.

У цьому випадку йдеться про кримінальне провадження, яке розслідується Генеральною інспекцією ГПУ. Зокрема, відкрита справа за фактом вимагання неправомірної вигоди розміром 50 тисяч доларів начальником відділу САП Ольгою Яровою», – заявив Бойко.

За інформацією журналіста, ці гроші Ярова вимагала у фігуранта кримінального провадження. Наразі вона веде кілька справ, і найцікавіша – це «Роттердам+».

«Передача грошей повинна була відбуватися на вулиці Шолуденка. Утім, гроші мала забирати не сама Ярова, а посередник, особистий охоронець Холодницького, співробітник УДО Антон Бойченко.

Оскільки потрібно було провести негласні слідчі дії та прослідкувати долю грошей, Генпрокуратура взяла в Апеляційному суді міста Києва ухвалу, щоб завести апаратуру в приміщення САП. По ідеї провадження, Бойченко мав передати ці гроші Холодницькому, а він, своєю чергою, поділитися з Яровою», – пояснив Бойко.

Утім, додає він, постало питання, хто це буде виконувати. Завдання дали НАБУ, оскільки ГПУ не має власних оперативних можливостей. Передача грошей мала би відбутися 19 вересня, проте інформацію про операцію «злили».

«Керівник Генеральної інспекції ГПУ Володимир Уваров не став би нічого робити без відома Генпрокурора Юрія Луценка. Відтак, він йому доповів, а Луценко, своєю чергою, оббігав пів-Києва і всім розповів, що мають брати Холодницького.

Читайте також: Журналіст Бойко назвав, між ким точитиметься основна боротьба на виборах Президента

Про це дізнався перший заступник глави СБУ Демчина, який направив у цей день до САП співробітників Департаменту оперативного документування СБУ, і саме вони виявили там працівників НАБУ та апаратуру. Відтак, люди НАБУ були заблоковані з метою, щоб спровокувати Ситника на вчинення злочину. Що він і зробив. Тепер виникає питання: хто саме з прокурорів і керівників візьме на себе відповідальність за те, що відбулося?» – зауважив Володимир Бойко.

Читайте також: Журналіст Бойко розповів, як Янукович ховався від слідчих у Карлових Варах

Як повідомлялося, прокуратура Києва передала до Служби безпеки матеріали кримінального провадження щодо конфлікту між працівниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро, що стався 19 вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:52 :47