Новини » Світ 22 вересня, 2018, 20:20
У Москві затримали двох пікетників за Сенцова та Балуха

У Москві поліція затримала двох активістів, які вийшли на одиничні пікети на підтримку ув’язнених у цій країні українців Олега Сенцова і Володимира Балуха, які голодують уже тривалий час.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За даними російського незалежного правозахисного медіа-проекту «ОВД-Інфо», який відстежує порушення прав людини в Росії, затримання на публічних акціях тощо, затриманню передували погрози пікетникам із боку кількох людей, так що пікетники, Марина Натапова і Костянтин Котов, самі викликали поліцію. На думку Натапової, ці люди могли бути провокаторами і знали про пікет.

Затримали і трьох людей, які погрожували активістам; уже у відділку поліції один із них тикнув Котову пальцем в око, так що активіста довелося везти до лікарні, де в нього виявили ерозію рогівки потерпілого ока.

Урешті пікетників, узявши в них пояснення, відпустили.

У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив кримчанина Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території окупованого Криму. Режисер відкидає звинувачення, його захист і правозахисники називають їх політично мотивованими. 14 травня він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських та кримських в’язницях.

5 липня підконтрольний Росії суд в окупованому Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу в 10 тисяч рублів (близько чотирьох тисяч гривень) за сукупністю двох кримінальних справ, які правозахисники і сам Балух вважають сфабрикованими. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою неприховану проукраїнську позицію – зокрема, через прапор України на подвір’ї його будинку. Балух продовжує безстрокове голодування, оголошене 19 березня 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:16 :12