субота, 22 вересня, 2018, 9:10 Політика
Сергій Коротких назвав кількість добровольців, які так і не одержали українського громадянства
ZIK
ZIK

Питання спрощеного отримання громадянства для тих, хто воював, тягнеться вже четвертий рік. Законопроект, що стільки ж лежить у Раді, серед усього передбачає унеможливлення депортації. Саме тому видача Росії Тимура Тумгоєва стала останньою краплею терпіння добровольців.

Про це в ефірі програми «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK під час включення заявив екс-розвідник батальйону «Азов» Сергій Коротких.

Він зауважив, що тема отримання громадянства дуже близька і для нього самого. «Мені як іноземцю-добровольцю якимось дивом вдалося його отримати. Тому розумію проблему не з чуток», — зауважує  Сергій Коротких.

Він звернув увагу на те, що історія видачі українських громадянств іноземцям почалася ще чотири роки тому.

«Петро Олексійович видав близько тисячі українських громадянств, зокрема представникам Сирії, Афганістану та інших екзотичних країн. Однак, на жаль, 450 добровольців так і не змогли отримати українське громадянство», — наголошує  Сергій Коротких.

Чаша терпіння переповнилася після екстрадиції Тимура Тумгоєва, наголошує екс-розвідник батальйону “Азов”. «Його віддали Росії за дивною співпрацею ГПУ та ФСБ РФ. Ситуація, у яку втрапив Тумгоєв, стала поштовхом для нас», — пояснює Сергій Коротких. 

Він підкреслив: акція відбулася на підтримку законопроекту, який подавався ще чотири роки тому.

«Його суть – у спрощеній процедурі отримання українського громадянства для тих, хто воював. Адже згідно з вимогами нинішнього закону росіянину треба отримати спеціальні довідки в Росії. Однак це неможливо, бо людину одразу ж посадять! Крім того законопроект вимагає унеможливити депортування в Росію», — розповідає екс-розвідник.

Він зауважує, що в учасників акції не було намірів проникнути у ВРУ. Вони хотіли лише звернути увагу громадськості на проблему, що й зрештою вдалося.

«Спікер парламенту пообіцяв винести це питання на найближчий сесійний день. За весь час роботи у Раді розглянули шість тисяч законопроектів, але цей чомусь нікого не цікавив», — підкреслив колишній розвідник батальйону “Азов”.

Нагадаємо, вчора, біля будівлі Верховної Ради в центрі Києва відбулась акція на підтримку ветеранів антитерористичної операції – іноземних громадян. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 08:22 :21