Новини » Світ 21 вересня, 2018, 0:50
Знайдено водорості, які здатні жити на Марсі

Біологи знайшли в одному з солоних озер Іспанії вкрай незвичайну водорість, здатну жити в густому «розсолі» марсіанських струмків і підземних запасів вологи.

Про це пише newsline.

Вони розповіли про це відкриття на конференції Європейського планетологічної спільноти, що проходить цього тижня в Берліні. «Здатність цих мікробів-екстремофіл виживати на Землі в таких же умовах, які зараз панують на Марсі, говорить про те, що вони могли б процвітати і на червоній планеті.

Це, в свою чергу, вказує і на необхідність додаткового захисту Марса від «гостей» з Землі, і дозволяє нам задуматися про тераформування Марса за допомогою подібних водоростей», – заявив Феліпе Гомез (Felipe Gomez) з астробіологічного центру Іспанії в Мадриді. Гомез і його колеги вже кілька років вивчають самі «інопланетні» куточки Землі, такі як западина Данако в Ефіопії, в надії знайти там мікробів і багатоклітинних живих істот, здатних жити і процвітати на Марсі, а також в океанах Європи і Енцелада. Гомез і його колега Ребекка Томбре (Rebecca Thombre) з Коледжу науки, мистецтв і бізнесу в Пуне (Індія) зробили вкрай цікаве відкриття, вивчаючи флору і фауну озера Тіресія, розташованого на рівнині Ла-Манча в центральній частині Іспанії.

Ця водойма, як відзначають вчені, розбита на кілька слабо сполучених частин, деякі з яких насичені великою кількістю солі і з’єднань сірки. Подібні екзотичні умови приваблюють багатьох мікробів-екстремофіл, чиї колонії фарбують воду Тіресія в екзотичний червонувато-жовтий колір. Вивчаючи їх видову і генетичну різноманітність, Томбре і Гомез натрапили на першого представника рослинного світу, здатного жити на Марсі і витримувати екстремально високі концентрації солі у воді. Нова водорість отримала ім’я Dunaliella salina EP-1.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:45 :47