п'ятниця, 21 вересня, 2018, 14:49 Політика
Журналіст: Більшість українців взагалі не знає, скільки було членів ЦВК
ZIK
ZIK

Рішення про збільшення кількості членів ЦВК продиктоване винятково неможливістю політиків домовитись між собою. Тут не йдеться про жодні суспільні інтереси. Відтак, коли депутати не можуть знайти компромісу, страждає законодавство.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив редактор відділу політики газети «День» Іван Капсамун.

Він підкреслив: термін старого складу ЦВК сплив уже більш як чотири роки тому. До того ж, протягом цього часу ці люди працювали і на представників нинішньої влади. Тому й сумнівно, що проти них будуть винесені якісь судові рішення.

«Якби хотіли, якщо є конкретні звинувачення, треба було порушувати кримінальну справу і розслідувати це. Та такого не відбулося, отже наразі ніхто цих людей не чіпатиме», – вважає Капсамун.

Натомість рішення про збільшення кількості членів ЦВК продиктоване домовленостями між політиками.

«Вони не можуть домовитись, а жертвою стає законодавство. Прийде наступна влада, якій не вистачить цих 17 членів, вони збільшать кількість до 20. Тож, таке ставлення до закону, звичайно ж, є великим мінусом», – зазначив редактор.

Тому, на його думку, це пряме свідчення того, що і новий склад ЦВК може бути залежним від політичної влади та, не виключено, що і «обслуговуватиме» її.

«Мабуть, саме так і підбирались члени ЦВК, а затягування відбувалось через те, що політики не могли домовитись між собою, узгодити квоти та прізвища. Це ЦВК є абсолютним наслідком того, що нині маємо в політиці», – підкреслив Капсамун.

Коментуючи ж заяви депутатів, що збільшення кількості членів комісії співпадає із суспільними інтересами щодо збільшення політичної стабільності, він підкреслив: це лише фантазії самих політиків.

«Здається, більшість у суспільстві взагалі не знає, скільки є членів ЦВК і хто її очолює, напевно, і не будуть знати. Тому коли політики кажуть, що узгоджують це із суспільством, це просто якісь їхні смішні коментарі», – вважає експерт.

До того ж, на його думку, позиція «Опозиційного блоку» у цьому питанні чи кандидатура, яку висуне ця політсила, швидше всього, ніяк не вплине на роботу комісії.

«Все ж представників «демократичних партій» там буде більше. Тож сумнівно, що один представник «Опоблоку» зможе щось вирішувати», – підкреслив Іван Капсамун.

Нагадаємо, у вівторок Рада підтримала ініціативу спікера Андрія Парубія щодо збільшення кількості членів ЦВК із 15 до 17 осіб. 

Згодом депутати призначили 14 нових членів центральної виборчої комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 01:29 :05