Новини » Політика 21 вересня, 2018, 20:47
Цибулько: «Фермерська» ініціатива Ляшка раціональна і стосується і безпеки країни

Запропоновані Ляшком зміни до Конституції, які закріплюють фермерські господарства як основу аграрного сектору, стосуються не лише ринку землі, а й безпеки цілої країни. Адже через земельну реформу в Україні щороку зникає по 30 сіл. До того ж така ініціатива ще й врятувати країну від тотальної негативної урбанізації.

Про це в ефірі телеканалу NEWSONE розповів політичний експерт Володимир Цибулько.

Коментуючи ініційовані «Радикальною партією» зміни до Конституції де пропонується вказати, що «Основою аграрного устрою України є фермерське господарство», експерт наголосив: це не лише питання ринку землі, чи аграрного устрою держави, а й безпеки країни

«Адже багато держав світу стимулюють рівномірне розселення жителів по своїй території. В Україні ж щороку зникає 30 сіл, це наслідок тієї земельної реформи, яка, в принципі, дала зростання в аграрному секторі, однак змінює демографію в державі», – наголосив Цибулько.

На його ж думку, ініціатива Ляшка, власне, пов’язана власне із збереженням не лише демографічної карти, а й національної ідентичності.

«Вважаю, що це надзвичайно раціональна ініціатива. Власне, виборці Олега Ляшка – це жителі міст, маленьких міст, селищ, дуже багато людей пов’язаних з аграрним сектором. Ця ініціатива вносить європейський стиль у демографічну логіку, в логіку розселення. Вона покликана врятувати Україну від повальної урбанізації», – вважає політ експерт.

Разом із тим він підкреслив: у «тотальній урбанізації» також є своя перевага, та нині рівень «цивілізованості побуту» в селі суттєво не відрізняється від того, що є у місті.

Окрім того, Цибулько пояснив, на що сьогодні орієнтуються фермерскі господарства і що повинно змінитись.

«За фактом нинішній устрій теж є фермерським, тому що, по суті, в Україні – десь40 тисяч фермерів, хоча могло б їх кількість могла б сягати до 600-800 тисяч. Тут далась взнаки зернова специфікація. Великі холдинги роблять ставку на зернову спеціалізацію і експортують зерно. Натомістьтреба створити стимулюючі умови для різних спеціалізацій: ягідництва, садівництва, різних типів тваринництва», – зауважив він.

Також Цибулько спрогнозував і подальшу долю мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

«Вже сталась досить визначальна подія, адже в Європейському суді з прав людини була розглянута справа про ринок землі. По суті, йшлося про позбавлення прав на продаж своїх ділянок. Оскільки, в Україні національне законодавство підпорядковане міжнародному праву, то, швидше за все, рішення Конституційного суду на відкриття ринку земле буде позитивним. Думаю, що мораторій не продовжать, оскільки це породить багато конфліктів. Вони будуть пов’язані з МВФ, та, в першу чергу – з необхідністю докапіталізовувати аграрне виробництво. Без ринкових механізмів докапіталізувати аграрний сектор неможливо», – переконаний Володимир Цибулько.

Як повідомлялось, представники «Радикальної партії» ініціювали зміни до Конституції, подавши законопроект № 6236. У ньому пропонувалось додати речення «Основою аграрного устрою України є фермерське господарство» до статті 41 КУ, яка декларує право кожного українця володіти і розпоряджатися своєю власністю. Проект відповідних змін до закону скерували до Конституційного суду. «За» проголосували 267 нардепів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 13:34 :47