Новини » Політика 21 вересня, 2018, 21:35
Це небезпечно, – депутат застеріг від внесення змін до Конституції під час війни
ZIK
ZIK

Чи ми запишемо в Конституції прагнення до вступу до НАТО і ЄС, чи ні – це не міняє суті. Нам треба приносити ці цінності і ці стандарти в Україну реальними справами. Крім того, в основному законі держави є норма, що зміни в Конституцію не можна вносити під час війни.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Любомир Зубач.

Нагадаємо, 3 вересня 2018 року Президент України зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського та євроатлантичного напряму розвитку держави.

Ідеться про проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) № 9037.

«Насправді в мене двояке ставлення до внесення змін в Конституції щодо закріплення прагнення України до вступу до НАТО і ЄС, тому що для мене ці прагнення стосуються більше цінностей. І за великим рахунком чи ми це запишемо в Конституції, чи не запишемо, не міняє суті. Нам треба не записами в Конституцію, а реальними справами приносити ці цінності і ці стандарти в Україну», – зазначив народний обранець.

Також у пана Зубача двояке бачення ініціативи щодо НАТО і ЄС, тому що в основному законі держави є норма, яка говорить про те, що зміни в Конституцію вносити під час війни не можна.

«У нас було АТО, а тепер ООС, але за фактом – це війна. Я думаю законодавець, коли писав Конституцію не даремно передбачив таку норму, тому що вносити зміни в основний закон держави під час війни є небезпечно. Звичайно, зміни для проєвропейської більшості ВР є правильними, але все одно це не відповідає тому принципу конституціоналізму, який має бути», – зауважив Зубач.

За його словами, Конституція, з точки зору юриспруденції, має бути найстабільнішим документом, і маніпулювати ним не можна. На думка пана Зубача, треба визначитись щодо найважливіших змін у Конституції і зупинитися на цьому, бо так можна зайти далеко. 

«Ми проголосували і підтримали, тому що ми підтримуємо ці цінності. Але ми хотіли би зупинити цей процес, тому що може не всі знають, але в той самий день розглядалися зміни в Конституцію про фермерські господарства, які чомусь конче треба внести», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 09:52 :13