Новини » Світ 21 вересня, 2018, 20:46
Стало відомо, що Росія планувала таємно вивезти Ассанжа з Лондона

Ймовірна втеча Ассанжа планувалась на різдвяний вечір 2017 року, коли дипломатичний автомобіль мав таємно забрати журналіста з лондонського посольства Еквадору і вивезти його за межі країни.

Ассанжа планувалось вивезти до Росії, адже звідти його не зможуть екстрадувати до США, повідомляє Громадське із посиланням на The Guardian.

Російські дипломати вели таємні переговори з оточенням головного редактора Wikileaks Джуліана Ассанжа з метою допомогти йому втекти з посольства Еквадору в Лондоні, де він переховується від екстрадиції. В план входило передати Ассанжу дипломатичні документи, щоб Еквадор міг стверджувати, що у нього був дипломатичний імунітет.

4 різних джерела The Guardian повідомили про те, що Кремль підтримував цей план втечі.

Крім варіанту з втечею до Росії, також розглядалась можливість транспортувати човном Ассанжа до Еквадору, де у нього є право на політичний притулок. «Втечу відмінили, коли змовники вирішили, що план занадто ризикований», – пише видання.

Одне з джерел повідомляє, що відміна сталася всього за декілька днів до запланованого строку.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ассанж, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні, може скоро його покинути через проблеми зі здоров’ям.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадора в Лондоні вже понад п’ять років. Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:49 :10