live
Новини » Політика

Стало відомо, що через екстрадицію Тумгоєва відсторонили заступника генпрокурора

ZIK

Через екстрадицію до Росії уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва заступника генпрокурора Євгена Єніна відсторонили від виконання обов’язків.

Про це в ефірі інформаційного Спецпроекту з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Братство» Дмитро Корчинський.

Гість студії, коментуючи скандал довкола екстрадиції до Росії уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва і протести «праворадикалів» біля ГПУ, зауважив, що нині у Генпрокуратурі відбувається службове розслідування щодо цього. Окрім того, як заявив Дмитро Корчинський, посилаючись на слова Генпрокурора Юрія Луценка, заступник генпрокурора Євген Єнін відсторонений від виконання обов’язків.

«Генпрокуратура цим визнала свою помилку», – заявив  Дмитро Корчинський.

Він нагадав, що в перші дні ГПУ «спустила всіх собак» на протестувальників, звинувачуючи їх у дестабілізації ситуації. Дмитро Корчинський, посилаючись на дані ГПУ, поінформував, що в середньому 100 осіб на рік видають ФСБ.

«Це слова Луценка. Він каже, що в середньому сто осіб видають і готують на екстрадицію ще сорок осіб, казав Луценко от цими днями. Це він казав народним депутатам, з якими він зустрічався, коли йшла бійка під ГПУ», – уточнив Дмитро Корчинський.

Політик наголосив, що активісти ставили питання так: «ГПУ і всі інші силові органи не мають права співпрацювати із силовими структурами країни-агресора – жодним чином і за жодних обставин… Бо, виявляється, ГПУ допомагає ФСБ ловити ворогів Путіна, і це відбувається всі чотири роки», – акцентував Дмитро Корчинський.

Нагадаємо, ГПУ екстрадувала в РФ уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва за запитом ФСБ Росії. 13 вересня в ГПУ заявляли, що видача Тумгоєва Україною відповідає національному та міжнародному праву.

Командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський підтвердив, що екстрадований за запитом РФ уродженець Інгушетії Тимур Тумгоєв є членом його батальйону й брав участь у бойових діях на Донбасі.

17 вересня під ГПУ відбувся мітинг, учасники якого засуджують передачу російській стороні уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва. Під час протестної акції сталися заворушення. Поліція встановила особи сімох причетних до заворушень під будівлею ГПУ 17 вересня, один затриманий, у нього вилучили зброю.

20 вересня стало відомо, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості про кримінальне провадження проти низки службовців правоохоронних органів у справі щодо видачі РФ Тумгоєва.Loading...
Loading...
Loading...