Новини » Суспільство 21 вересня, 2018, 7:45
Сьогодні православні та греко-католики святкують Різдво Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня православні та греко-католики святкують Різдво Пресвятої Богородиці – перше з дванадцяти великих свят у церковному календарі.

Події пов’язані із народженням Діви Марії не описані у Біблії. Натомість про них розповідає церковне передання та апокрифи, зокрема протоєвангеліє Якова.

Свято Різдва Богородиці було відоме вже у перших віках християнства у Єрусалимі. Давній переказ свідчить, що св. Олена, мати імператора Костянтина, збудувала в Єрусалимі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. У V ст. про це свято, зокрема, згадує константинопольський патріарх св. Прокл (439-446). На Заході перша згадка про нього також датується V ст. і походить із сакраментарію папи Геласія (492-496), однак, відзначати його тут почали значно пізніше.

В Україні на честь цього свята збудовано дуже багато церков, зокрема, власне сьогодні відзначав свій храмовий празник головний храм Київської Русі – Софійський собор у Києві.

У народній традиції це свято називається також «Друга Пречиста», на відміну від «Першої Пречистої–Успіння Богородиці (28 серпня). З цим святом пов’язаний давній звичай, коли жінки, у яких немає дітей запрошували на обід бідних, «щоб молилися Богородиці за їхніх дітей». Також із Другою Пречистою пов’язаний останній термін заготівлі лікувальних трав – вважалося, що зібрані між Першою і Другою Пречистими трави мали особливу силу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-25 14:44 :48