Про книжку в сумці та статевий орган
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Побачила, що з’явилися торби з написами «Книжка в сумці...» і здивувалася: невже на думці носія книги (і мови) саме те обсценне слово з нижньої частини людського кістяка?! Та можна невідь-як комерціалізуватися, щоб отримати зиск, але ж не в такий спосіб – браво швендяти книжковим Форумом із цим бридким гаслом, яке ніби стверджує: читай – не читай, а думки в тебе всі генітальні.

Інша річ, коли письменник з певною естетичною чи навіть антиестетичною метою обирає собі цей прошарок позиченої лайки для стібання – його право на задум і втілення. Зрештою, право людини на вільне слово ніхто не скасовував, та чомусь нам не хочеться чути чогось такого в трамваї, в маршрутці, в потязі, в кав’ярні... Уявляєте: офіціант замість «на жаль, цього вже нема в меню», – каже «та хрін вам!» (ну, це я пом’якшила слово на «х»).

Так, я ці слова знаю, як і всі, і спокійно читаю Семесюка чи Подерв’янського, бо то книжки, а не гасла на торбі, які можуть впасти в око будь-кому, навіть дитині ніжного віку. Так що «Книжка в сумці – ... на думці», – то не бурлеск, а намагання пописатися недоладною сміливістю. Бо матюк ніколи не набуде права уживатися ось так – де хочу і як хочу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:40 :34