п'ятниця, 21 вересня, 2018, 19:03 Економіка
Презентований у Раді бюджет – це реальні можливості держави, – Василь Фурман
ZIK
ZIK

Представлений у Раді документ – це бюджет розбудови, який відображає реальні можливості нашої держави. Практично по кожному з основних напрямів видатки збільшуються в середньому на 10-15%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив член ради НБУ Василь Фурман.

Нагадаємо, у Верховній Раді України представили проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік. 

«Зараз Пенсійний фонд є дефіцитним, тобто якусь суму коштів потрібно фінансувати за рахунок бюджету. Ця сума – 145 мільярдів передбачена в бюджеті й буде направлена на виплату пенсій згідно з графіком. У нас будуть великі пенсії і висока мінімальна зарплата тоді, коли буде працювати економіка», – пояснив Фурман.

За його словами, якщо говорити про сьогоднішній головний фінансовий документ, то це бюджет розбудови, який відображає реальні можливості нашої держави. Є чотири напрями, куди будуть направлятись кошти – це оборона, підтримка агропромислового сектору, підтримку інфраструктури і соціальні видатки. 

«Зараз ми бачимо, що практично по кожному напряму видатки збільшуються в середньому на 10-15%. Якщо говорити про ті цифри, які закладені в бюджеті, то вони є достатньо помірковані, тобто ми говоримо про зростання ВВП в наступному році на 3%, про інфляцію на рівні трохи більше 7% і технічний курс гривні 29,4 гривні. Ми говоримо про бюджет, який буде зменшуватися. Тобто бюджет реалістичний», – зазначив член ради НБУ.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи може бути курс вищим, ніж закладений у бюджеті, тобто вище 29, 4 гривні, пан Фурман сказав, що може бути більший або менший, і це залежить від ринку.

«НБУ проводить політику плаваючого обмінного курсу, згідно з цією політикою кус визначається ринком, але це не означає, що Національний банк тільки спостерігає. В окремі періоди він виходить і продає долари із золотовалютних резервів. Нагадаю, що протягом 3-го кварталу НБУ продав трохи більше 650 мільйонів доларів із золотовалютних резервів. В окремі періоди – як було навесні і влітку – він викуповує долари для поповнення цих резервів», – пояснив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 14:06 :10