Новини » Економіка 21 вересня, 2018, 14:42
Пояснення від експерта: як олігархи сприяють девальвації гривні
ZIK
ZIK

Перед виборами олігархи, які є навколо чинної влади, не впевнені, чи зможуть вони працювати на таких же засадах, і починають притримувати валютну виручку за кордоном. Отже, за девальвацію платять українці.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, банкір, професор, ректор МІБ Олександр Савченко.

Нагадаємо, у Верховній Раді України представили проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік.

Відповідаючи на запитання ведучого, чи паніка довкола курсу валют впливає на показники, які закладає НБУ, пан Савченко сказав: звичайно, що впливає.

«Новітня економічна теорія стверджує, і це підтверджено практикою, що не самі події, а очікування подій дуже часто формують економічні реалії, в тому числі щодо курсу», – зазначив економіст.

За його словами, якщо є очікування погіршення кон'юнктури, очікування війни або виборів – це негативно впливає на курс.

«Я дуже просто поясню. От наближаються вибори, й олігархи, які є навколо чинної влади, не впевнені, чи зможуть вони працювати на таких же засадах, чи ні. Вони починають притримувати валютну виручку за кордоном, а потім приймають рішення. Якщо є сприятливі події – валюта знову заходить. Тому перед виборами завжди є фактори девальвації. Але я б закликав населення цього разу не піддаватися паніці, тому що за все платять українці», – пояснив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 04:56 :09