п'ятниця, 21 вересня, 2018, 16:35 Політика
Порошенко: Неправі були ті, хто казав, що українцям не потрібні безвізовий режим та біометричні паспорти
ZIK
ZIK

План дій щодо безвізового режиму передбачав 144 реформи, які день за днем мали зробити Президент, уряд, парламент, МВС, міграційна служба. І все було зроблено так, що комісія, яка за це відповідала, поставила відмінну оцінку. Тому сьогоднішнє вручення 10-мільйонного біометричного паспорта дає надію, що згодом українці зможуть подорожувати по всьому світу і не залишиться країн, які будуть закритими для України.

Про це під час промови у Центрі обслуговування громадян заявив Президент України Петро Порошенко, яку транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Україна дуже довго йшла до права мати біометричні паспорти, які надають право безвізових подорожей до ЄС. Тому сьогодні паспорти отримують не в підвалах ЖЕКів радянського зразка, а в Центрах надання адміністративних послуг, які є чистими та охайними», – сказав Петро Порошенко.

Він зазначив, що завдяки таким нововведенням півтори тисячі українців за добу мають можливість отримати адміністративні послуги, включно з отриманням біометричного паспорта.

«Українські паспорти вже більше року приймає Європа і ми не створили жодних проблем нашим партнерам з ЄС, як і обіцяли.  І цифра у 10 мільйонів паспортів означає те, що неправі ті, хто казав, що українцям не потрібні безвізовий режим та біометричні паспорти», – зазначив він.

За його словами, кожен четвертий українець отримав біометричний паспорт. Тому він висловлює щире сподівання, що в майбутньому у паспорті поруч із гербом України там буде вписано і назву ЄС.

«Ми про це мріємо і згідні потужно над цим працювати. Кажу про це із впевненістю, тому що відбуваються важливі зміни у державі. Я дуже тішився за український парламент, коли той проголосував президентський законопроект по змінам до Конституції, які підтримали 321 депутат. Де чітко вказано, що метою зовнішньої політики України є членство в ЄС та НАТО. І це не просто побажання, а це вже завдання президента, уряду та парламенту», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, не має жодного сумніву, що ідея Європейського Союзу об’єднала абсолютну більшість політичних сил, що стало запорукою того, що й на наступній сесії парламенту це стане складовою частиною української Конституції.

«Там є пункт, який остаточно прибирає право Росії тримати військові бази на нашій території. А також сьогодні за моїм дорученням Міністерство закордонних справ України офіційно вручило РФ ноту про непродовження договору «про дружбу і співробітництво». Адже відбулась незаконна анексія Криму, агресія проти суверенної і незалежної української держави та українського народу з боку країни-агресора Російської Федерації», – прокоментував Гарант.

Він також розповів, що у понеділок вирушає у Нью-Йорк на засідання Генасамблеї ООН, на якій, зокрема, як офіційний документ буде розповсюджено ноту України про припинення договору РФ.

«Це буде зроблено для того, щоб ні в кого не залишалося сумніву, що Україна остаточно відійшла від радянської імперії та російської імперії. А сьогоднішнє вручення 10 мільйонного біометричного паспорта дає надію, що згодом українці зможуть подорожувати по всьому світу і не залишиться країн, які залишаться закритими для України», – сказав Президент України.

Власниця 10-мільйонного паспорта, українка Поліна Савіна сказала, що дуже щаслива двічі, бо живе у вільній та незалежні державі, а також їй випала честь отримувати свій паспорт з рук Президента України.

«Це неймовірна мить для мене сьогодні, бо Петро Порошенко став одним із найпатріотичніших президентів України», – наголосила Савіна.

Нагадаємо, сьогодні Президент України вручив 10-мільйонний біометричний паспорт для виїзду закордон, який дозволяє без віз відвідувати країни Європейського союзу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 08:58 :20