Новини » Політика 21 вересня, 2018, 13:41
Політолог: Угорщина уже, фактично, паспортизувала свою громаду в Україні
ZIK
ZIK

Угорщина уже, фактично, видала паспорти усім представникам своєї громади в Україні. Адже процедура надання громадянства стартувала ще в 2011 році.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Дмитро Тужанський.

Коментуючи роздачу угорських паспортів на Закарпатті, він наголосив: це не новина. Мовляв, у державі є кілька сотень тисяч українців, які отримали громадянство інших країн.

«Йдеться не лише про Угорщину, а й про Румунію, а щодо російських паспортів, то я взагалі мовчу», – розповів Тужанський.

За його словами, угорське громадянство українцям роздають ще з 2011 року, відколи ця держава ввела щодо цього спрощену процедуру.

«За офіційними даними самого Будапешта, до 2015 року вони, в принципі, уже паспортизували свою громаду в Україні. На той момент документи цієї держави отримали 94 тисячі наших громадян», – зауважив політолог.

На його думку, найгірше тут те, що Україна ніяк не контролює цей процес.

«Якщо для наших спецслужб, міністрів чи політиків це відео є сенсацією, це вкотре доводить, що ми не контролюємо такі дії. Тому зрозумілою реакцією буде висилати консула чи внесення змін до законодавства. Однак, маємо системно працювати у цьому напрямку», – переконаний експерт.

Окрім того, він наголосив: цю ситуацію не варто розцінювати як кримський чи донбаський сценарій. Мовляв, тут історія є зовсім іншою.

«Потрібно починати роботу в контексті європейських практик про громадянство та мислити в цьому ключі», – вважає Дмитро Тужанський.

Як повідомлялось, цього тижня у ЗМІ опублікували відео, на якому видно, як у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 11:09 :32