п'ятниця, 21 вересня, 2018, 21:08 Суспільство
Патріарх Філарет розповів, як українські церкви поділять майно

Патріарх Філарет запевняє, що питання, кому належатиме майно українських церков, залежить від релігійних громад та від держави.

Про це він сказав в інтерв’ю «Голосу Америки», передає УНН.

«Майно належить громадам, як власність релігійних громад, і майно належить державі, яка дає в користування церкви ті чи інші храми, монастирі, лаври», – пояснив патріарх. За його словами, якщо громада переходить в новоутворену об’єднану українську церкву – вона переходить зі своїм майном.

«Якщо вона не переходить в українську церкву, вона залишається зі своїм майном в російській церкві. Тому що це майно – власність громади», – розповідає патріарх Філарет про ті церкви Московського патріархату, які воліють залишитись у Московському патріархаті, а не переходити в єдину помісну українську православну церкву.

«Що стосується державного майна – архітектурних пам’яток, тощо – це майно належатиме тому, кому його передаватиме держава. Якщо передаватиме Російській православній церкві в користування – нею користуватимуться парафії Російської православної церкви. Якщо українській об’єднаній церкві, цим майном користуватиметься об’єднана українська церква», – додає патріарх Філарет. Як приклад патріарх наводить Печерську Лавру, Почаївську Лавру та численні храми і пам’ятки архітектури, які належать державі.

Читайте також: В УПЦ КП назвали, кого запропонують на главу помісної православної церкви після томосу

Також, відповідаючи на питання про українські церкви за кордоном, патріарх Філарет пояснив, що кожна парафія буде приймати власне рішення: «За кордоном – в Америці, Канаді, в Європі є парафії, які належать Константинопольському патріархату. Вони у його складі і залишаться. А ті, які захочуть бути з українською церквою, – ми їх не будемо відкидати».

Читайте також: У Константинополі відреагували на погрози Москви через автокефалію Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 16:44 :30