Новини » Світ 21 вересня, 2018, 14:59
Палеонтологи класифікували останки однієї з перших тварин, що жила 550 млн років тому

Новий підхід до аналізу скам’янілостей докембрійського періоду показав, що знайдені давні відбитки належали примітивним багатоклітинним тваринам.

Загадкові і м’якотілі вендобіонти, які населяли океани докембрійського періоду більше 500 мільйонів років тому, відомі лише по скам’янілим відбитками. Вони ознаменували важливий перехід життя на Землі – від світу, в якому домінували бактерії і археї, до біосфери, повної багатоклітинних тварин і рослин. Разом з тим самі організми дуже примітивні. Біологи часто не можуть віднести їх до того чи іншого царства, розділяючи просто за формою: диски, мішки тощо.

Так, вельми поширену дікінсонію (Dickinsonia) називали грибами, губками, водоростями і навіть гігантськими одноклітинними протистами. Втім, дікінсонії, мабуть, могли рухатися, що зближує їх з тваринами. Або колоніями одноклітинних? Вчені з Палеонтологічного інституту РАН Ілля Бобровський і Андрій Іванцов спільно з колегами з Австралії досліджували чудово збережені скам’янілості з узбережжя Білого моря. Всі 550 мільйонів років ці породи залишалися при досить помірних температурах і тиску, що дало шанс на збереження слідів давньої органіки.

Ще на початку 2018 року автори повідомили, що газова хроматографія і мас-спектрометрія дозволили ідентифікувати в останках вендобіонтів Beltanelliformis терпеноїди, а в результаті – визначити ці організми як колонії ціанобактерій. У новій статті, опублікованій в журналі Science, Бобровський і його співавтори повідомляють про аналогічний аналізі, проведені для дікінсонів. Робота показала, що зразки містять виключно високе (від 85 до 93 відсотків усіх стероїдів) кількість холестерину – молекули, яка служить надійним біомаркером тваринного організму, пише naked-science.

Визначивши царство дікінсоніям, автори планують продовжити роботу і з’ясувати приналежність інших представників древніх живих організмів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:19 :43