Новини » Економіка 21 вересня, 2018, 15:35
Олександр Савченко спрогнозував найскладніші роки для української економіки
ZIK
ZIK

Основна стаття витрат бюджету – боргові виплати, бо в нас є кредити, і ми продовжуємо їх брати. Але для того, щоб пройти виборчий рік Україна в цьому році ще набере кредитів, тому найважчими роками для економіки країни будуть 2020 та 2021 роки.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, банкір, професор, ректор МІБ Олександр Савченко.

Нагадаємо, у Верховній Раді України представили проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік.

«Основною статтею витрат є не соціальні виплати, а обслуговування боргу. В цьому році я очікував, що витрати складуть десь 300 мільярдів гривень. Одну частину боргу платить уряд, а другу – Національний банк, і її не видно в бюджеті. Але ми виплачуємо, наш потенціал зменшується», – розповідає гість студії.

За його словами, основна стаття витрат бюджету – боргові виплати, бо в нас є кредити, і ми продовжуємо їх брати.

«Ми нещодавно взяли 800 чи 900 мільйонів доларів. Виплачувати їх треба вже в наступному році, і проценти там великі – 9,2%. Але для мене, беззаперечно, перша стаття витрат – боргова. За моїми розрахунками, найскладніші роки – 20-21 роки, бо ми наберемо кредити ще в цьому році для того, щоб пройти виборчий рік. Європейський Союз позичає досить добре. А Міжнародний валютний фонд – середньострокові позичання, ми їх дуже швидко починаємо віддавити», – прогнозує Савченко.

Як зауважив експерт, українська економіка має подвійне навантаження, бо крім кредитів потрібно забезпечувати пенсіонерів, а працююча молодь покидає країну.

«Міністр закордонних справ нарахував, що чисельність працюючих зменшується, бо виїжджає мільйон. Він помилився, мільйон не може виїжджати, бо це б була катастрофа в наступному році. Кожний працюючий виробляє ВВП приблизно на 8 тисяч доларів. Якщо за 2 роки мільйон виїде – це мінус 8 мільярдів з нашого ВВП, бо молодь працює, а пенсіонери не виїжджають.

Нам, із одного боку, треба забезпечувати пенсіонерів і виплачувати все більше боргові навантаження – подвійна удавка на шиї української економіки. Нам треба дуже серйозно думати вже зараз, створювати якусь антикризову групу не лише з урядовців, але там мають бути депутати й експерти, бо ця криза буде якраз для нового Президента, уряду та нового парламенту», – зазначив Олександр Савченко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:32 :31