п'ятниця, 21 вересня, 2018, 13:53 Події
НАБУ переконує, що адмінсуд не мав права розглядати позов Розенблата
Національне антикорупційне бюро України. Фото: dw.com
Національне антикорупційне бюро України. Фото: dw.com

Національне антикорупційне бюро заявляє, що адміністративний суд перевищив свої повноваження, коли вирішив, що бюро прослуховувало нардепа Борислава Розенблата незаконно, і буде оскаржувати це рішення.

Про це повідомляє «Українська правда».

«Оцінка доказів в кримінальному судочинстві не є компетенцією адміністративного суду.

Окружний адміністративний суд Києва, який своїм рішення визнав протиправними оперативно-розшукові заходи НАБУ та ГПУ стосовного народних депутатів у так званій «бурштиновій справі», перевищив свої повноваження», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ переконанні, що адмінсуд «діяв всупереч Кодексу адміністративного судочинства та КПК України».

«Національне бюро не згодне з таким рішенням ОАСК і планує його оскаржити. Апеляційна скарга буде подана після ознайомлення з повним текстом документа, який на момент цієї публікації до НАБУ не надходив», – повідомили у прес-службі.

У відомстві додали, що за законом оцінку доказів у кримінальному провадженні на стадії судового слідства може здійснювати лише суд, який розглядає справу по суті.

А тому «рішення ОАСК …не є обов’язковим для суду, який буде вирішувати питання про допустимість доказів у порядку кримінального судочинства».

Разом з тим у НАБУ наголосили, що якщо рішення адмінсуду набуде законної сили, то створить серйозні перепони у боротьбі з політичною корупцією в країні.

«Збір доказів стосовно дій народних депутатів для притягнення їх до кримінальної відповідальності буде заблоковано, як на даний час самими народними депутатами заблоковано процес скасування депутатської недоторканості», – йдеться в повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 09:43 :54