Новини » Суспільство 21 вересня, 2018, 23:58
Медики вчаться розпізнавати звуки «поламаного» серця

Американські медики задумалися над тим, що робота «механічних» сердець може говорити про те, чи знаходиться життя пацієнта в небезпеці. Мова йде про допоміжний пристрій – яким замінюють лівий або правий шлуночок серця.

Про це повідомляє vistanews.ru.

Пристрй допомагає «ганяти» кров по тілу, але іноді в механізмі трапляються поломки. Найбільш часта і серйозна – утворення згустків крові всередині механізму. Вони заважають пристрою працювати в стандартному режимі і змушують мотори «перепрацьовувати».

Пацієнтам пристрій поміщають на останніх стадіях серцевої недостатності, а така поломка може вартувати їм життя.

Медики з Університету Дьюка мають в розпорядженні комп’ютер, який чує звукові зміни всередині пристрою. Вчені заявили, що кожна поломка апарату – з різних причин – має різні звукові зміни. Щоб довести це, вони прослухали «поламані» серця пацієнтів з патологією коагуляції крові до заміни пристрою і після.

Щоб провести більш точне дослідження, залучили 24 інших пацієнта з різними серцевими хворобами. Живучи з насосом перший рік, протягом 6 місяців їм потрібно записувати спостереження про звукові зміни пристрою, щоб лікарі могли скласти пам’ятку пацієнтам, і в майбутньому вони могли в домашніх умовах розпізнати поломку і звернутися за допомогою.

Але отриманий грант вчені використовують по-іншому: а саме на розробку надчутливого алгоритму, здатного розрізнити звукові зміни будь-якої ділянки організму, навіть в якому немає пристрою і інших пристроїв.

Як повідомлялось раніше, лікарі визначили найнебезпечніший продукт для серця і судин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 02:05 :26