п'ятниця, 21 вересня, 2018, 3:45 Події
«Італійський страйк» на українсько-польському кордоні може початися за місяць

Так званий «італійський страйк» польських прикордонників, у тому числі і на кордоні з Україною, може розпочатися не раніше ніж за місяць. Його доля у значній мірі залежатиме від зустрічі у п’ятницю глави МВС Польщі з профспілкою прикордонників.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу заявив голова профспілки Прикордонної служби Польщі Марцін Коляса.

«Ще не прийнято жодних рішень (у справі «італійського страйку»). Завтра в нашому міністерстві (МВС) відбудеться зустріч, від якої у значній мірі залежатимуть наші подальші кроки. Якщо ми домовимося в міністерстві, то жодних протестів на кордоні не буде», – підкреслив Коляса.

Він уточнив, що йдеться про зустріч профспілки з главою МВС Польщі Йоахімом Брудзінським.

За його словами, якщо профспілка не дійде згоди з міністерством, то потрібно буде завершити юридичну процедуру у відповідності до закону про розв’язування колективних суперечок.

«Лише тоді прийматимемо рішення: буде цей протест чи ні», – констатував він.

Коляса повідомив, що ця процедура триватиме не менше місяця.

Як інформувалося, протест польських силовиків, зокрема прикордонників, триває вже декілька місяців. Вони вимагають підвищення зарплат і повернення до попередньої пенсійної системи. Переговори з цього приводу профспілок і керівництва МВС тривають з березня, однак не принесли жодних результатів. 

Нещодавно профспілки силових структур попередили 50 різних адресатів (керівництв аеропортів, пасажирських та вантажних перевізників тощо), що запровадження елементів «італійського страйку» у вигляді дуже детальної і поглибленої перевірки на прикордонних пунктах може призвести до зростання черг на кордонах Польщі з іншими країнами. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 23:36 :51