Новини » Політика 21 вересня, 2018, 17:58
Грищенко: Європі вже жахливо набридла політика Орбана
ZIK
ZIK

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не може повчати Україну щодо демократичних принципів, адже його політику в Європі вже назвали «режимом». Його уряд нахабно поводиться назовні і не поважає демократичні принципи всередині своєї держави.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив міністр закордонних справ України у 2010–2012 роках Костянтин Грищенко.

Він наголосив: уряди провідних демократичних країн уже називають політику прем‘єр-міністра Угорщини Віктора Орбана «режимом».

«Він поставив під контроль усі засоби масової інформації, відмовляється визнавати загальноєвропейську політику щодо міграції, проводить і ксенофобську політику щодо значних нацменшин всередині країни», – розповів Грищенко.

За його словами, такі дії Орбана призвели до того, що проти угорського уряду розпочали санкційний процес всередині ЄС.

«Тож ми не повинні вважати, що це важливий чинник політики в рамках самого Євросоюзу. Це уряд країни, який нахабно поводиться назовні і не поважає демократичні принципи всередині своєї держави. Тому хто-хто, та не вони мають повчати Україну щодо демократичних принципів», – переконаний екс-міністр.

Тож він зазначив: є всі підстави займати зважену та достатньо жорстку наступальну позицію.

«Думаю, тут нас більше підтримують у Брюсселі, Берліні чи в Парижі. Їм уже жахливо набридла ця політика Орбана. Можливо, не в цій конкретній сфері, яка турбує нас, однак в інших – точно», – заявив Грищенко.

До того ж, за його словами, з аналогічними ситуаціями зіткнулись ще й Словаччина та Румунія. Тому й потрібно згуртовуватись із цими державами, щоб «відбивати» напади, які суперечать не лише українському законодавству.

«Тому, я думаю, що це багатопланова політика. Однак, без застосування дієвих методів нічого не буде. На одних лише загальних словах про необхідність щось робити, без конкретних пропозицій далеко не підемо. Потрібно думати та зважувати, що варто робити, а що віднести на крайній випадок. Однак, схема стратегічного підходу в нас має бути на столі», – підкреслив Костянтин Грищенко.

Як повідомлялось, цього тижня у ЗМІ опублікували відео, на якому видно, як у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:41 :45