Новини » Світ 21 вересня, 2018, 18:13
Експерт: У Росії Путін наказав не говорити про Іл-20
ZIK
ZIK

Погрози Путіна Ізраїлю звучали вустами Міністерства оборони Росії. Адже у Держдумі почали волати про те, що необхідно розірвати дипломатичні відносини, ввести візовий режим з ізраїльтянами та нанести по країні ракетно-бомбові удари у відповідь. Після цього Путін сказав «ша!», і всі заткнулися.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.

«Більше ця тема не обговорювалася, вона зійшла з перших шпальт. Наказали всім, зокрема й телебаченню, замовкнути. Путін сказав, що це збіг трагічних випадковостей із трагічним фіналом. Що в принципі, грубо кажучи, правда», – переконаний експерт.

Президенту РФ не треба псувати стосунки з Ізраїлем через таку «дрібницю». До того ж він не антисеміт, а, навпаки, «юдофіл», наголошує Павло Фельгенгауер.

«Коли у вівторок Міноборони РФ робило гучні заяви, це завело антисемітів, яких доволі багато серед військових, дипломатів і, як з’ясувалося, в Думі. Вони вирішили, що «можна». А потім прийшов із Кремля інший наказ – «взагалі-то ні, не можна!». Всім довелося замовкнути», – розповідає російський військовий експерт.

Водночас, на думку Павла Фельгенгауера, наразі Ізраїлю теж не потрібні конфлікти, ця держава не збирається сваритися з РФ.

«У Москву приїжджав адмірал, головнокомандувач ВПС Ізраїлю Норкін і представив дані своєї країни стосовно ситуації. Однак і Ізраїль, і Росія мовчать, про що він говорив», – підкреслює експерт.

Ізраїльтянам не треба виставляти російських воєнних ідіотами. Адже, грубо кажучи, останні самі ж і збили свій літак. Росіянам також не треба влаштовувати із цього цирк, наголошує Павло Фельгенгауер.

«Вся історія полягала в тому, що ми збили свій літак і треба було придумати на кого все «звалити», тому звинуватили євреїв. Це пішло в розріз із стратегічним баченням Кремля», – пояснює російський військовий експерт.

Офіційна Москва заявляє, що Іл-20 збила Сирія, підкреслює Павло Фельгенгауер.

«Сирійсько-арабська повітряно-військова оборона зіпсувалася, особливо після Холодної війни, а під час громадянської – майже розорилася. Коли туди в 2015 році увійшли російські війська, почалося відродження ПВО. Тому мав бути радник, який мусив взагалі заборонити цей пуск ракети», – наголошує експерт.

Про втрату контролю над повітряним простором поряд із російською базою говорять усі фахівці, зауважує Павло Фельгенгауер. 

«По плану летів наш літак, тому випускати ракети було неприпустимо. Однак це зробили і збили Іл-20. Щодо ізраїльських літаків F-16, то вони у той самий час теж наносили удар, але по сирійській авіабазі, де іранці зберігали зброю», – пояснює експерт.

Він звертає увагу: ізраїльські літаки завдали бомбові удари за 100 кілометрів від сирійського узбережжя й одразу полетіли назад. Коли збивали російський літак, ізраїльські були вже в повітряному просторі своєї країни, за сотні кілометрів від події.

«Водночас там почалися хаотичні запуски. Історію роздмухали військові, щоб звинуватити євреїв. Однак вони тут не винні, хоч весь ланцюжок подій почався з їхньої операції. Вони не ховалися за Іл-20, а запускали бетонно-пробивні бомби з великої дистанції, що й планували зробити раніше», – додає російський військовий експерт.

Нагадаємо, в Міноборони РФ стверджували, що «російським літаком прикривалися винищувачі F-16 Ізраїлю».

На ці звинувачення одразу відреагував Ізраїль і заявив, що літак збили вояки Асада. До того ж цю позицію підтримали і в США.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 06:46 :05