Новини » Політика 21 вересня, 2018, 13:03
Дипломат пояснив абсурдність дипломатичних відносин з Росією
ZIK
ZIK

Часто запевняють, що нам не можна розривати дипломатичні відносини з Росією, щоб ми могли захищати своїх людей на її території. Втім, ми ще нікого там не захистили. Для російської влади наявність чи відсутність дипломатичних відносин нічого не означає.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK заявив міністр закордонних справ України (у 2007-2009 роках) Володимир Огризко.

Він підкреслив, що вже давно закликає українську владу розірвати дипломатичні відносини з країною-агресором Російською Федерацією.

«Я підтримую думку, що не може ходити потяг «Львів-Москва» чи «Київ-Москва» – це повний абсурд. Чому, наприклад, літакам не можна літати в Росію, а потягам можна їздити? Я не можу для себе зрозуміти логіку Міністерства інфраструктури, яке, з одного боку, забороняє літаки, але дозволяє поїзди», – каже дипломат.

Також він пояснив, що для України означає те, що російський імпорт в Україну за рік становить понад 8 мільярдів доларів.

«Це означає, що ми на 8 мільярдів доларів дотуємо російську економіку. Не свою, а російську, яка це використовує для того, щоб вбивати українських громадян. Поясніть мені, чи це нормально? Це морально? Це стратегічно?», – запитує Володимир Огризко.

Він переконаний, що значну частину того, що ми купуємо в Росії, спокійно можемо виготовляти або видобувати в Україні, зокрема, це стосується газу.

«От ми зараз продовжуємо купувати російський газ через Європу. Поставте питання нашим спеціалістам в галузі видобування газу і нафти. І ви отримаєте просту відповідь: якщо б ми інвестували в українську газову і нафтову промисловість ті мільярди доларів, що «подарували» Росії за газ, то сьогодні продавали б на зовнішні ринки власний», – запевнив екс-міністр зовнішніх справ.

Окрім цього він прокоментував пояснення про те, що нам не потрібно розривати дипломатичні відносини з Російською Федерацією, аби мати можливість захищати своїх громадян на її території.

«Назвіть мені бодай три випадки, коли ми когось там захистили. Немає таких. Чому? Тому що для російської влади наявність чи відсутність дипломатичних відносин – це «нуль на масу». Тому це абсолютна фікція. І давайте нарешті почнемо від цього відмовлятися», – закликає дипломат.

Нагадаємо, Україна офіційно призупинила дію договору про дружбу з Російською Федерацією.

У свою чергу депутат Державної думи РФ Віктор Водолацький припустив, що внаслідок такого кроку можуть виникнути проблеми на кордоні та з переказами грошей між державами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:11 :24