Новини » Політика 21 вересня, 2018, 20:16
Депутат пригадав, звідки взявся «особливий статус Донбасу»
ZIK
ZIK

Приємно спостерігати, що Президент говорить про державу-агресора і про припинення договорів із РФ. Але це відбувається чисто випадково за півроку до президентських виборів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Любомир Зубач.

Нагадаємо, Україна офіційно призупинила дію договору про дружбу з Російською Федерацією.

«Приємно спостерігати, що Президент прозріває і говорить про державу-агресора, про окуповані території і про припинення договорів з РФ, причому чисто випадково за півроку до президентських виборів. Але я нагадаю, що три роки тому він подав у парламент зміни до Конституції, які був проголосовані парламентом у першому читанні, де передбачався особливий статус Донбасу і так звані особливості місцевого самоврядування. Вони передбачали народну міліцію, прокуратуру, суди, другу державну мову. Це він вносив у парламент, це влада хотіла імплементувати як так званий компроміс, чи я б сказав капітуляцію перед РФ. Добре, що не вдалося цього допустити, і ми у війні з агресором зберігаємо паритет», – зауважив Зубач.

За його словами, він виступає за припинення будь-яких договорів із державою-агресором, в тому числі припинення торговельних відносин із РФ.

«Коли була блокада "торгівлі на крові" на Донбасі, коли перекривали залізницю, Прем'єр-міністр говорив: не знищуйте українських підприємств, бо не буде надходження в бюджет. Ми принципово говоримо про те, що ми не можемо посилювати ворога, тому що будь-яка торгівля з окупованими територіями чи з РФ - це підсилення ворога. Ці гроші йдуть на їхню армію, на вбивства наших солдатів. Тому треба припиняти будь-які відносини. Не можна говорити з людьми, які в тебе щось вкрали і які тебе вбивають», – переконаний народний обранець.

Однак народний депутат Михайло Кобцев зауважив, що особливий статус Донбасу був однією з вимог переговорної групи в Мінську. Як розповів нардеп, це не були забаганки Президента, це були вимоги західних партнерів.

«У цьому законі є запобіжники: спочатку ми беремо під контроль територію Донбасу з кордонами, далі проводим вибори і аж потім обговорюємо все інше. Я вважаю, що спекулювати на цьому не треба. Ми повинні зрозуміти, що Росія або те, що від неї залишиться, все одно буде нашим сусідом назавжди», – пояснив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:44 :48