Новини » Суспільство 20 вересня, 2018, 14:00
Волонтерка: Мене дратують люди, яким розмови про рак «нагнітають атмосферу»
ZIK
ZIK

Змалку Наталя Оніпко мріяла подорожувати, однак, подорослішавши, знайшла себе у волонтерстві. Жінка заснувала фонд «Запорука» і допомагає онкохворим діткам. Також орендувала великий будинок під назвою «Дача». Там онкохвора малеча може проживати разом зі сім’єю. Це перший в Україні заклад такого типу.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

Наталя Оніпко народилася у районному містечку Сокаль, що на Львівщині. У сімнадцять років їй довелося взяти відповідальність за себе та сестру, бо батько пішов зі сім’ї, а матір поїхала на заробітки.

«Мамі тяжко далося це рішення. Ми довго і багато плакали, але іншого виходу не було», – пригадує героїня програми Наталя Оніпко.

Тому вдень дівчина опікувалася сестрою, а ввечері – вчила мови, щоб наблизити до реальності свою мрію і подорожувати. Її старання не були марними – Наталя вступила на італійську філологію у столицю. Вже на третьому курсі вперше поїхала закордон. Однак, одного дня її цілі та мрії змінилися у іншому напрямку.

«Мені зателефонувала подруга і попросила підмінити її в інституті раку. Я сміливо погодилася на пропозицію, без жодного уявлення що на мене чекає», – каже Наталя Оніпко.

В інституті раку Наталю все настільки вразило, що наступної ночі і багато наступних вона не могла спокійно спати, бо перед очима стояли хворі дітки. Жінка лише думала і говорила про них.

«Всі, крім мого чоловіка, не хотіли зі мною говорити на цю тему. Мовляв, дітки і справді бідні, але давай не будемо нагнітати атмосферу і про щось інше поспілкуємося. Мене це сильно нервувало. Не дай Боже, моя дитина захворіє, то що тоді? Від мене відвернуться?», – підкреслює Наталя Оніпко.

Тоді жінка вирішила, що присвятить своє життя не подорожам, а волонтерству. 

«Рада, що чоловік міг дозволити собі сказати, що я не мушу заробляти грошей. Він хотів, щоб я робила хороші справи, якщо відчуваю, що можу», – говорить Наталя Оніпко.

Так маленькими кроками, спочатку спостерігаючи за роботою інших волонтерів, набиваючи чимало ґуль, Наталя все ж створює благодійний фонд «Запорука» і починає допомагати онкохворим діткам.

«Ми опікуємося всіма дітками з інституту раку, не ділимо їх на «наших» і «чужих». Насправді багато людей не хочуть підтримувати, вислухати, бо не бажають чути про чужу біду», – зауважує Наталя Оніпко.

Жінка знала, що на правильному шляху. Їй все почало вдаватися, навіть найголовніше – рятувати хворих дітей. Однак, незважаючи на це, одного дня їй стало дуже боляче…

«Маленька Марічка була моїм другом. Об’єктивно, всім хочеться допомогти, але так стається, що до когось більше прив’язуєшся. Ми з Марічкою багато часу провели разом, разом по цукерочки ходили. Після її смерті, я понад місяць не могла заходити в лікарню... Думала, що більше не буду працювати, бо не хочу бачити, як помирають діти», – каже Наталя Оніпко.

Після місяця сліз Наталя таки повернулася на роботу, до того ж, з новими ідеями. Вона захотіла створити особливий будинок для онкохворих діток і їхніх сімей, який згодом отримав назву «Дача».

Тепер це унікальний єдиний в Україні центр, у якому живуть цілі сім’ї – мама, тато, а іноді і братики, і сестрички маленьких пацієнтів. У кожної родини є окрема кімната, яка на час лікування стає справжнім домом. Вони тут живуть, граються і одужують.

«Наталя дуже добра і чуйна людина, кожну історію дитини проносить через себе, проживає її. Коли потрібна якась допомога, вона «розіб’ється», але не залишить без помочі», – розповідає про героїню програми координатор «Дачі» Людмила Пелих.

Наталя дарує надію онкохворим діткам, але мало хто знає, як насправді важко їй самій.

«Бувають дні, коли не хочеш, тобі важко. До слова, важко ледь не завжди. Неправда, коли кажуть, що людина кам’яніє. Можливо, хіба, вчиться стримувати сльози, по-іншому реагувати тощо», – каже Наталя Оніпко.

За свої добрі справи Наталя Оніпко стала героїнею програми і отримала подарунок – сертифікат у спа-салон.

До слова, раніше «Добрий ZIK» здійснив мрію жінки, яка допомагає онкохворим дітям у пам'ять про свого сина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:13 :44