четвер, 20 вересня, 2018, 19:35 Політика
Військовий експерт заявив про підготовку до четвертого циклу оборонного планування
ZIK
ZIK

Згідно з аналітичною довідкою, підготованою Інститутом стратегічних досліджень, Збройні сили мають готуватися до широкомасштабної агресії. Виходячи з цього, Міністерство оборони мусить розпочати четвертий цикл оборонного планування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий експерт Іван Апаршин.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко у своєму щорічному посланні до Верховної Ради говорив про незворотність курсу на ЄС і НАТО, необхідність посилити армію та протидіяти «п'ятій колоні».

«У виступі Президента я намагався знайти позитив щодо армії. До цього виступу додається аналітична довідка внутрішнього та зовнішнього становища України - 1289 сторінок. Вона розроблялася Інститутом стратегічних досліджень.

Я звернув увагу в цій довідці, що Збройні сили мають готуватися до широкомасштабної агресії. А це зовсім нове бачення ситуації. Також я побачив, що, незалежно від того, чи будуть виконуватися Мінські угоди, ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій на Донбасі. Виходячи з цього, Міністерство оборони мусить розпочати четвертий цикл оборонного планування. Це також плюс. І я не можу сказати, що там настільки все погано», – зазначив військовий експерт.

Однак пан Апаршин був здивований, коли Президент у своєму виступі почав критикувати і звинувачувати попередників у продажу зброї. За його словами, він тоді сам був міністром і знав, що відбувається. 

«У 2000 році уряд видав постанову КМ 19/19, яка прописує порядок реалізації та відчуження надлишкового військового майна. В 21 пункті цієї постанови є вимога подавати звіт Міністерством оборони один раз на рік Кабміну й один раз на квартал міністру фінансів і міністру розвитку та торгівлі. І тоді я думаю – невже міністр економічного розвитку та торгівлі про це не знав? Він знав», – переконаний Апаршин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 09:27 :54