четвер, 20 вересня, 2018, 2:11 Курйози
В Антарктиді зібрали рекордний врожай овочів та зелені
Експериментальна теплиця EDEN ISS в Антарктиді. Фото: inhabitat.com
Експериментальна теплиця EDEN ISS в Антарктиді. Фото: inhabitat.com

Під керівництвом Німецького аерокосмічного центру (Deutsches Zentrum für Luft und Raumfahrt, DLR) в сурових умовах Антарктиди проводилось дослідження вирощування овочів в спеціальній теплиці EDEN ISS. Отримані дані стануть в нагоді астронавтам під час майбутніх висадок на Місяць та Марс.

З початку року на німецькій антарктичній дослідницької станції Neumayer Station III Інституту Альфреда Вегенера вирощують зелень, салат латук та овочі. Перші пів року досліджень в сурових кліматичних умовах довели ефективність роботи таких теплиці, пише SuperAgronom.

За словами Пола Забеля, інженера і вченого з DLR, салат, томати, огірки та зелень особливо добре розвиваються в умовах 21°C і 65% відносної вологості. На площі близько 13 кв м науковцям вдалось успішно виростити 77 кг салату латуку, 51 кг огірків, 29 кг томатів, 12 кг капусти кольрабі, 5 кг редису і 9 кг зелені. Тим часом, проблеми виникли з вирощуванням перцю та полуниці.

Врожай зібраний з теплиці EDEN ISS в умовах Антарктиди. Фото: inhabitat.com
Врожай зібраний з теплиці EDEN ISS в умовах Антарктиди. Фото: inhabitat.com

«Штучне запилення викликає деякі проблеми: вдалося виростити тільки кілька плодів перцю, а полуниця взагалі не росте», – зазначає Пол Забель.

Читайте також: В Антарктиді знайшли загублений світ

За словами науковців, у періоди екстремальних погодних умов, контроль за вирощування овочів в теплиці вівся дистанційно через науковий центр в Бремені.

В даний час в теплиці проводиться 40 різних експериментів. Пол Забель працює над отриманням мікробіологічних зразків та вивченням якості врожаю. Досліджується також, як отриманий врожай впливає на здоров’я зимуючих на станції членів команди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 09:44 :36