Новини » Політика 20 вересня, 2018, 21:55
У виступі Президента Наливайченко не почув, як той збирається боротися з корупцією
ZIK
ZIK

Це був виступ, швидше, не Президента, а кандидата в президенти у Верховній Раді. Технологи написали в тексті про багато болючих для українців питань, але не написали там, як їх вирішувати. Тому моя оцінка – пролунав політтехнологічний виступ кандидата в президенти. Але і українці, і я чекали конкретних стратегій, планів деокупації нашої території і повернення України на шлях розвитку, зокрема через знищення корупції у владі.

Про це під час включення в ефірі «Перших про головне. Коментарі» заявив лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, коментуючи щорічне звернення Президента, яке Петро Порошенко сьогодні виголосив у Верховній Раді.

Політик наголосив, що у зверненні так і не почув, як буде вирішене питання вимушених переселенців, коли для них передбачать житло. «Коли транзитне модульне містечко в Харкові отримає шкільний автобус. Глава держави мав би, на мою думку, сказати і почати діяти в напрямі накладання мораторію на підвищення тарифів для громадян, ухвалити зміни до законодавства, зобов’язавши уряд запускати оборонні заводи та обов’язково давати їм оборонні замовлення», – перерахував свої побажання лідер «Справедливості».

Ведуча Лейла Мамедова натомість дорікнула Наливайченкові скиданням усіх смертних гріхів на Президента. «Ви говорите багато важливих речей – про «Шкільний автобус», нормативні акти, які має запропонувати уряд, потім – про законопроекти, на які має звернути увагу Рада. Ви зараз все перекладаєте на Президента, забуваючи, що є уряд і Верховна Рада», – зазначила ведуча.

Відреагував Наливайченко і на заяву Президента про січневу спробу Росії зняти з себе санкції Заходу. «Мене стурбувала згадка про пом’якшення санкцій. Звідки така інформація, і чому такі зміни відбуваються серед наших міжнародних партнерів? Якщо це через корупцію самої української влади, то тому я і сказав – мав бути не політтехнологічний виступ, а конкретні жорсткі кроки зі знищення корупції у владі, повернення довіри міжнародних партнерів, – висловився лідер «Справедливості», – для нас це США і ЄС».

Натомість політик підтримав зміни до Конституції щодо закріплення в ній євроатлантичних і євроінтеграційних прагнень. «Це відповідає національним інтересам. Не вірю, правда, що ці зміни зробить саме ця Верховна Рада. Важливо, щоб це були і зміни в Конституції, і зміни на рівні дій всієї влади – для модернізації армії, створення антитерористичних сил і загалом посилення нашої обороноздатності», – міркує Валентин Наливайченко.

Водночас політик засумнівався у суб’єктності й вазі українських інтересів на міжнародному рівні. «Сьогодні в Зальцбурзі відбувається саміт всіх лідерів ЄС. Там немає України на порядку денному. Вони розглядають Brexit, навіть кордони Ірландії захищають. А я переконаний, що там мали говорити про територіальну цілісність України», – заакцентував пан Наливайченко.

На його висловлювання відреагував у студії журналіст Юрій Луканов. «Коли почалася агресія – Україна була «хлопчиком для биття». Німеччина, Франція і в кулуарах США хотіли повирішувати свої питання за рахунок України. Там намалювався план Мореля, за яким стояла заступниця Клінтон Вікторія Нуланд. Підписанням Мінських довомленостей Україна домоглася паузи для відновлення армії. А після того створила цілу коаліцію на свою підтримку. Сьогодні США, Франція й Німеччина обговорюють той порядок денний, який підтримує Україна. Яскраве свідчення – миротворці, коли Путіну так і не дали пропетляти й вихолостити цю ідею», – резюмував Луканов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 06:24 :20