Новини » Події 20 вересня, 2018, 15:18
У Дніпровській психлікарні в нелюдських умовах та незаконно утримували іноземців, – МОЗ
Фото: moz.gov.ua
Фото: moz.gov.ua

У Дніпровській психіатричній лікарні з суворим наглядом незаконно утримували іноземних пацієнтів, чиї умови перебування мали ознаки приниження гідності та тортур.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я за результатами реорганізації закладу.

«В ДУ «Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України» утримували 6 іноземців, і лише в одному випадку повідомили про це консула відповідної країни, як того вимагає законодавство. Також у лікарні досі перебувають 4 пацієнти, щодо яких суд прийняв рішення про переведення ще у червні, липні та серпні», – повідомляє МОЗ.

У міністерстві кажуть, що роблять необхідні кроки, щоби оперативно виправити цю ситуацію.

«Умови, в яких перебувають пацієнти, принижують гідність і суперечать міжнародним нормативно-правовим актам про права людини. До вбиральні пацієнти ходять строго за графіком, у двері туалетів вмонтоване вікно, а на ніч у палатах залишають увімкненим яскраве світло», – розповідають у відомстві.

Фото: moz.gov.ua
Фото: moz.gov.ua

Там повідомили, що зараз у Дніпровській психіатричній лікарні триває реорганізація, що розпочалася 17 вересня. У відповідності із оновленими вимогами закону про психіатричну допомогу пацієнтів з цієї лікарні переведуть до психлікарень, що розташовані ближче до місця їхнього проживання.

«Станом на ранок 20 вересня заяви про переведення написали 267 пацієнтів з 655. Переведення розпочнеться найближчим часом», – зазначає МОЗ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 02:22 :29