четвер, 20 вересня, 2018, 15:49 Політика
Цибулько: Українська «п’ята колона» створює передумови для реваншу проросійських сил
ZIK
ZIK

Першими ознаками координації дій «п’ятої колони» в Україні було те, що за закон проти російської пропаганди не проголосували «Батьківщина» і «Опозиційний блок». Це означає, що таких синхронних дій до виборів у цих політичних силах буде все більше.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Володимир Цибулько.

«Очевидно, що зараз прихильники російського шляху в Україні тестують на міцність українську демократію. Зокрема, наскільки держава буде готовою перейти до авторитарніших форм правління», – сказав Цибулько.

Він вважає, що ідея агресії Путіна якраз полягала у тому, що на зміну одному авторитарному режиму в Україні може з’явитися інший. Але цього не сталось, бо Україна пройшла кілька демократичних виборчих кампаній з вільною пресою і це було шоком для стратегів Росії.

«Тому у нинішній ситуації Російська Федерація створює передумови для реваншу проросійських сил, адже вона спрощує допуск до російських ринків», – зазначив він.

За його словами,  навіть є певні замовлення через треті країни для того, щоб економіка «п’ятої колони» в Україні успішно розвивалась, а на зароблені гроші сформувався політичний рух.

«Зараз нам починають підсувати «блискучу фальшивку» та прокачувати ідею миру. Навіть в Україні вже існує «Партія миру». Але, якщо пригадати історію із США і В’єтнамом, коли там акції протесту примусили лідерів держави забрати війська з В’єтнаму і повернути назад, то натомість Україна не воює на чужій території, а боронить свої землі. Тому у вигляді миру нам хочуть нав’язати капітуляцію перед Росією. При чому зусиллями частини громадян України», – наголосив він.

На його думку, першими ознаками координації «п’ятої колони» в Україні є неголосування за закон проти російської пропаганди, який не підтримали опозиційні сили.

«Синхронних неголосувань «Батьківщини» і «Опозиційного блоку» перед виборами буде все більше. «Перебити» Тимошенко іншим потужнішим кандидатом «Опоблок» не зможе.  Попри це вони вже роблять основу, щоб у майбутньому парламенті мати начерк майбутньої коаліції проти Порошенка», – додав Цибулько.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко у своєму щорічному посланні до Верховної Ради говорив про незворотність курсу на ЄС і НАТО, необхідність посилити армію та протидіяти «п'ятій колоні».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 20:08 :16