Несподівана статистика щодо сприйняття біженців у ЄС

Нове опитування Pew стверджує, що більшість громадян ЄС підтримує прийняття біженців, які шукають притулку, втікаючи від насильства.

Через три роки після того, як приблизно 1,3 млн людей прибули до Європи у пошуку притулку, імміграція залишається поляризаційною проблемою, яка змінила політичний ландшафт на континенті. Майже напевне можна сказати, що вона домінуватиме на порядку денному засідання лідерів Європейського Союзу, яке розпочнеться у середу у Зальцбурзі, Австрія.

Проте політичні наслідки імміграційної хвилі 2015 року – підйом ультраправих, антиіммігрантських партій, – вплинули на сприйняття біженців, а також викликало критику того, як ЄС врегулювало цю кризу. Нове дослідження, опубліковане у середу дослідницьким центром Pew Research Center, виявило, що більшість людей у країнах-членах ЄС підтримують прийом біженців, які втікають від насильства, водночас, вони категорично не схвалюють способи, які застосував ЄС, щоб подолати цю кризу у 2015 році.

Опитування проводилося у 10 з 28 країн-членів ЄС, включаючи Францію, Німеччину, Грецію, Угорщину, Італію, Нідерланди, Польщу, Іспанію, Швецію та Велику Британію. Воно виявило, що більшість у 7 з 10 опитаних країн підтримують прийняття біженців, які тікають від насильства. У Німеччині 82% респондентів заявили, що вони підтримають прийом більшої кількості біженців; у Швеції 81% також висловилися за таку позицію. Дослідження виявило, що в Італії 56% людей виступають за прийом біженців.

Ці три країни – Німеччина, Швеція та Італія, – ​​найбільше дискутують про те, як криза мігрантів, спричинена громадянською війною у Сирії, позначилася на європейській політиці. Pew зазначив, що «люди у цих країнах загалом висловлювали негативні погляди щодо біженців після міграційної хвилі 2015 року». Ці позиції, вочевидь, відтоді зазнали суттєвих змін.

Німеччина, з її політикою відкритих дверей, прийняла більше біженців, ніж будь-яка інша країна ЄС; її випередила лише Швеція за співвідношенням кількості прийнятих іммігрантів до кількості населення країни. Через своє географічне положення, Італія та Греція стали першими країнами, до яких прибували біженці, що перетинали Середземне море.

Опитування Pew також виявило, що в Польщі 49% респондентів підтримують біженців (36% заявили, що виступають проти них). В Угорщині, яка стала своєрідним бастіоном антиімміграційного руху у Європі, 32% респондентів висловилися на підтримку біженців, 54% – проти них. (Обидві ці країни мали найбільш негативні погляди щодо прийому біженців у попередньому опитуванні Pew). Угорщина була єдиною з 10 європейських країнах, де більшість опитаних виступили проти прийняття біженців.

Переважна більшість респондентів у всіх 10 країнах не схвалюють методи ЄС з подолання кризи 2015 року, – питання, яке блок все ще намагається вирішити на тлі сильного тиску з боку Італії, яка прагне більш справедливого розподілу іммігрантів. Засудження імміграційної політики спостерігалося, як у тих країнах, де існує висока підтримка біженців, таких як Швеція (84%), а також тих, де низька кількість респондентів підтримали біженців, таких як Угорщина (80%). Pew зазначив, що рівні схвалення у Німеччині, Угорщині, Нідерландах та Швеції подібні до рівнів 2016 року, коли спостерігався міграційний бум.

Ці висновки слідують за виборами правих, антімігрантських партії в Німеччині, Італії та Швеції. В Італії ультраправа партія Ліга Півночі є молодшим партнером у коаліційному уряді. В Німеччині партія Альтернатива для Німеччини вперше увійшла до парламенту у 2017 році. В Австрії Партія Свободи є молодшим партнером в коаліційному уряді Курца. У Франції Національний фронт вдруге в історії країни дозволив ультраправому політику балотуватися на пост президента. Ультраправі партії керують в Угорщині, Польщі та Словенії. Вони мають значний вплив у Данії, Фінляндії та Чехії.

Проте їхні виборчі показники багато в чому пов’язані з непривабливою сутністю парламентських систем у цих країнах, де дрібні партії можуть мати значний вплив на політичний клімат. Як свідчать останні дані, міграція перебуває на найнижчому за 5 років рівні. Іншими словами: пік міграційної кризи позаду, проте її відгомін відчувається на виборцях.

Наприклад, на нещодавніх виборах у Швеції виборці, які вважали імміграцію найважливішою проблемою, підтримали ті партії, які зосереджувалися на імміграції. Тому найбільшу підтримку здобули або ультраправа партія, яка хоче обмежити імміграцію, або ж ультраліва партія, яка виступає за відкриті кордони. Іншими словами, хоча імміграція й є важливим питанням для шведських виборців, не всі проголосували за більш обмежену імміграційну політику.

Аналогічно в Італії: італійські виборці виступають не проти імміграції, навіть якщо їхній новий уряд і хоче обмежити її. В одному дослідженні було встановлено, що 70% італійців підтримують надання притулку деяким іммігрантам. Тим не менше, ультраправа Ліга Півночі, яка здобула у березні на виборах в Італії 17% голосів, є не лише частиною правлячої коаліції, але й диктує міграційну політику Італії.

Опитування Pew виявило подібні результати в США, де 66% респондентів заявило, що підтримають прийом біженців з країн, де люди тікають від насильства та війни; 29% висловилося проти них. Ці висновки з’явилися через два дні після того, як адміністрація Трампа скоротила максимальну кількість біженців, яку може прийняти у наступному році з 45 000 до 30 000. Межа у 45 000 і так була рекордно низькою. Відколи президент Рональд Рейган у 1980 році підписав Закон про біженців, адміністрації щороку встановлювали ліміт у 95 000 біженців.

Крішнадев Каламур,
The Atlantic

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...