четвер, 20 вересня, 2018, 21:28 Світ
The Insider провів паралелі між отруєнням в Солсбері та держпереворотом у Чорногорії
Комплекс будівель Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу ЗС Росії (Москва). Фото: Wikimapia
Комплекс будівель Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу ЗС Росії (Москва). Фото: Wikimapia

Номери паспортів Руслана Боширова та Олександра Петрова – підозрюваних в отруєнні екс-агента російської розвідки Сергія Скрипаля – схожі не тільки між собою, а й із номером паспорта співробітника ГРУ Едуарда Широкова (справжня фамілія Шишмаков), якого влада Чорногорії звинувачує у підготовці перевороту в країні.

Про це йдеться в розслідуванні The Insider, передає «Громадське».

Останні цифри номерів паспортів Боширова та Петрова – 294 і 297, а у Широкова – 323, тобто різниця у 25 і 27 виданих паспортів.

Як зазначає видання, якщо співробітники ГРУ насправді отримують паспорти особливої серії, то будь-хто, хто отримає доступ до бази даних цих документів, може виявити російських розвідників.

Нагадаємо, спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катніч офіційно заявив про причетність російских спецслужб до планування державного перевороту в країні 16 жовтня 2016 року. Зокрема йдетсья про Едуарда Широкова, справжнє призвіще якого, за словами Катніча, Шишмаков.

Раніше повідомлялося, що британські правоохоронці розшукують ще двох підзрюваних в отруєнні Скрипалів, окрім Петрова та Боширова.

Довідка IA ZIK.

Спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катніч офіційно заявив про причетність російських спецслужб до планування державного перевороту в країні 16 жовтня 2016 року. Зокрема йдеться про Едуарда Широкова, справжнє призвіще якого, за словами Катніча, Шишмаков.

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян – Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє – це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

У розслідуванні The Insider та The Bellingcat йдеться, що паспорт Олександра Петрова виданий у 2009 році й у досьє Федеральної міграційної служби немає ніяких згадок про «попереднє життя»: реєстрації адреси проживання чи отримання інших паспортів. На файлі з паспортними даними Петрова стоїть штамп «Інформацію не надавати».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 10:40 :46