Новини » Регіони 20 вересня, 2018, 14:59
Тернопіль боргує 35 млн грн вчителям: мер заявив, що освіта на межі виживання

У Тернополі працівникам загальноосвітніх шкіл для виплати основної заробітної плати не вистачає 35 млн грн.

Міський голова заявив, що в Україні склалася критична ситуація з фінансуванням освіти. В ОДА кажуть, що відповідальне за борг місцеве самоврядування.

На офіційному сайті міськради оприлюднили інформацію, де йдеться про те, що місцева влада шукає кошти на зарплати освітянам і медикам. Адже з державної субвенції місту не додали десятки мільйонів.

«В Україні склалася критична ситуація з фінансуванням української освіти, через що освітня галузь перебуває на межі виживання. У Тернополі працівникам загальноосвітніх шкіл для виплати основної заробітної плати не вистачає 35 млн грн. А станом на 1 вересня мережа загальноосвітніх навчальних закладів у Тернополі збільшується на 30 класів, вчителі яких не забезпечені державою коштами на заробітну плату», – йдеться у заяві міського голови Сергія Надала.

Мер заявив, що кошти на освіту заберуть з інших міських проектів.

«Я підписав розпорядження, щоб всі структури міської ради, всі комунальні підприємства в першу чергу спрямували кошти на виплату зарплат бюджетникам – тобто вчителям і медикам. Зрозуміло, що міській раді доведеться зупинити фінансування інших вкрай важливих проектів, у тому числі й деякі заплановані ремонтні роботи, закупівлю нового автотранспорту, проекти з термомодернізації. Але іншого виходу немає», – заявив міський голова.

Серед іншого тепер батькам маленьких тернополян обіцяють, що їм не доведеться платити за групи продовженого дня в місті. З вересня директори шкіл повідомляли, що на утримання груп міська рада вирішила давати 40%, а решта витрат мала здійснюватися сім’ями школярів.

В облдержадміністрації відреагували на заяву міського голови й запевнили, що держава перед освітянами боргів немає.

«Місто Тернопіль у новий рік увійшло із боргами на освіту. Зокрема, станом на 1 січня нестача коштів складала майже 57 млн грн. Для того, щоб це питання врегулювати, саме з державного бюджету за рахунок освітньої субвенції зробили перерозподіл коштів і боргове навантаження вдалося зменшити вдвічі», – повідомила начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Ольга Хома.

За її словами, держава повністю виконала взяті на себе зобов’язання.

«Загалом Тернопіль у 2018 році отримав із державного бюджету освітню субвенцію у розмірі понад 269 млн 283 тис. грн. Ці кошти передбачені на фінансування закладів загальної середньої освіти та професійно-технічних навчальних закладів. Саме тому, власне, те, що місто сьогодні боргує перед освітянами за виплату заробітної плати – це їхня відповідальність як органу місцевого самоврядування. Бо освітня субвенція розподіляється за чітко визначеною формулою. Всі інші нюанси повинні бути передбачені у місцевому бюджеті», – зазначила Ольга Хома.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:24 :00