Новини » Політика 20 вересня, 2018, 10:03 блоги
Суспільне телебачення: суспільство не може платити свої мільярди за те, що його не зміцнює

Сходив на засідання Наглядової ради Суспільного телебачення, де розглядалося ініційоване мною звернення щодо відставки голови правління Супільного Зураба Аласанії.

Звернення в інтернеті і вживу підписали близько трьох тисяч осіб (серед них бойові Герої України, академіки, народні артисти і т.д.).

Як ви пам’ятаєте, на Суспільному трапилася парадоксальна ситуація, коли Ходу на честь 1030-ї річниці Хрещення Русі транслював «112 канал» і не транслював головний суспільний. Після чого Аласанія сказав приблизно таке: та, мовляв, скільки тих українців, які знають, до якої вони конфесії належать?

На засіданні Наглядової ради усе було чемно, але закінчилося нічим – тобто визнанням «помилки» і побажанням правлінню так більше не робити.

Я зрозумів, що більшість у Наглядовій раді влаштовує «розбудова» суспільного мовлення, яку можна безтурботно здійснювати десятиліттями, займаючись своїми справами.

Тим часом, суспільне телебачення, попри надану державою матеріальну базу і державне фінансування, так і не склало ніякої конкуренції олігархічним телеканалам. Хоча ті змушені згодовувати людям лайно приватних інтересів олігархів, і тим закономірно розлякують аудиторію.

Натомість, на моє переконання, інституції у воюючій державі не мають права бути неефективними.

У проекті Бюджету-2019 на Суспільне мовлення виділяється 1 мільярд 817 мільйонів гривень. Це дуже немало.

Я впевнений, що ключовий інтерес українського суспільства – його право на життя. Безумовно, є багато інших інтересів, цікавих грантодавцям, публіці далеких, захищених країн, але для українців головне це, зрозумійте нас.

Суспільство не може платити свої мільярди за те, що його не зміцнює, тим більше під час війни.

Тому, може, краще, ніж віддавати такі гроші на імітацію задоволення суспільних інтересів, віддати їх на щось корисніше і реально необхідніше. Приміром, на закупівлю безпілотників для армії. Я поцікавився ставленням Наглядової ради до такої ідеї. Цікавлюся і вашим.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 20:07 :57