четвер, 20 вересня, 2018, 18:04 Світ
Росія та Китай – основні загрози кібербезпеці США, – Пентагон

Міністерство оборони США визнало Китай та Росію основними загрозами кібербезпеці США та їхніх союзників. Крім того, згадали й про атаки з Північної Кореї та Ірану.

Про це йдеться в оприлюдненій Кібер-стратегії Міністерства оборони США, пише Громадське.

«Нації, які утримуються від прямого зіткнення з американськими військовими, використовують кіберпростір [...]. Китай та Росія втягнуті у боротьбу великих сил через наполегливі, агресивні кібер-кампанії, що є стратегічними, довготривалими ризиками для нації, наших союзників і партнерів», – написано у документі.

Так, Пентагон заявив про намір посилити свої кіберпотужності. Зокрема, йдеться про проведення операцій зі збору розвідувальних даних, посилення систем захисту та стійкості мереж до ймовірних атак, а також співпрацю із союзниками у кіберпросторі.

Проти Росії, зокрема проти ФСБ, приватних компаній та індивідуальних осіб, уже діє низка санкцій, пов’язаних із хакерськими атаками.

5 вересня палата представників Конгресу США одноголосно ухвалилазаконопроект, який передбачає запровадження санкцій на виконавців та замовників кібератак. Вашингтон запроваджуватиме санкції проти осіб, держав або організацій за кіберзлочини проти США. Очікується, що такі заходи допоможуть захистити вибори в країні та важливі об’єкти інфраструктуру від «спонсованих іноземними державами умисних кібератак».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в разі кібератаки з боку Російської Федерації Північноатлантичний альянс може застосувати процедуру, передбачену статтею 5 статуту організації, – положення про колективну оборону НАТО. Це означає, що напад на одну з країн блоку розцінюється як напад на всіх членів альянсу.

Раніше США та Британія попередили про глобальну кібератаку з боку Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 17:18 :43