Новини » Політика 20 вересня, 2018, 14:08
Рада підтримала ініціативу Президента щодо скасування недоторканності
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому проект постанови щодо подальшої роботи над президентською ініціативою щодо змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності.

Сьогодні, під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, народні депутати розглянули два проекти постанов про подальшу роботу над законопроектами про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України. Ідеться про проект постанови № 7203/П1 від 12.07.2018, а також № 6773/П1 від 12.07.2018.

Як зазначив народний депутат України Руслан Князевич, після того, як ВРУ скерувала до КСУ два законопроекти щодо скасування депутатської недоторканності – № 7203 (ініціатор – Президент України) та № 6773 (зініційований групою народних депутатів), надійшли аналогічні висновки Конституційного суду щодо цих законопроектів.

Руслан Князевич пояснив, що народним депутатам пропонують подальший порядок роботи над законопроектом: місяць надається для внесення пропозицій, два тижні на те, щоб комітети розглянули і надали свої пропозиції, два тижні – профільному комітету, а надалі – на розсуд ВРУ.

Під час голосування за проект постанови щодо подальшої роботи над президентською ініціативою обранці 274 голосами «за» підтримали її за основу і в цілому.

Під час голосування за проект постанови щодо подальшої роботи над депутатською ініціативою щодо скасування недоторканності проголосували 213 обранців.

Голова ВРУ оголосив про прийняття проекту Постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) № 7203/П1.

Андрій Парубій побажав комітету успішної роботи над законопроектом.

Під час оголошення результату голосувань у залі пролунали вигуки, а нардеп Левченко підійшов до трибуни і звернувся до голови ВРУ: «Ви завалюєте голосування». Проте Андрій Парубій оголосив про закриття ранкового засідання ВРУ, оголосивши перерву до 16-ї години.

Як повідомляли раніше, Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканості народних депутатів з відтермінуванням до 2020 року.

6 червня КСУ визнав конституційним внесений народними депутатами законопроект №6773 про обмеження депутатської недоторканності. Пропонується, що цей закон набирає чинності від дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також: Експерт: В'язницею лякають Ляшка, але підстави лякатися є тільки у Тимошенко

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 14:22 :10