Новини » Політика 20 вересня, 2018, 10:41
Порошенко у Раді заявив про поступ у «розмосковленні» української Церкви
Президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

До Києва прибули екзархи Вселенського Патріарха готувати рішення про надання автокефалії Українській помісній православній церкві.

Про це Президент України Петро Порошенко повідомив у своєму щорічному посланні про внутрішнє і зовнішнє становище України під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

«Це ми з вами робимо надзвичайно важливу справу, і ми точно переможемо. Справу, яку митрополит Іларіон Огієнко назвав ділом повного розмосковлення нашої Церкви», – наголосив Президент України.

Президент зауважив, що держава «захистить права священиків та вірян УПЦ Московського Патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину церкву».

Очільник держави наголосив: «Томос – це, фактично, ще один акт проголошення Незалежності України. Для нас власна Церква – гарантія духовної свободи, це – запорука суспільної злагоди. Значення Томосу виходить за межі України. Це – падіння Третього Риму, як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світову гегемонію».

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомив Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної Церкви.

Раніше у Російській православній церкві заявили, що розірвуть євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом у разі, якщо православна церква України отримає автокефалію.

14 вересня стало відомо, що патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 17:05 :17