четвер, 20 вересня, 2018, 16:18 Світ
Польські прикордонники погрожують страйком: попереду параліч кордону та добові черги
Пункт пропуску на українсько-польському кордоні. Фото: EPA/DAREK DELMANOWICZ/Архівне фото
Пункт пропуску на українсько-польському кордоні. Фото: EPA/DAREK DELMANOWICZ/Архівне фото

Якщо польський уряд не прислухається до вимог Прикордонної служби РП то прикордонники обіцяють розпочати італійський страйк. У такому випадку на перетин польсько-українського кордону потрібно буде чекати не близько чотирьох-шести годин, як зараз, а добу. Хаос також може запанувати у польських аеропортах.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

Рух на польсько-українському кордоні стрімко зростає. Цьогоріч, з січня по серпень, його перетнуло понад 14,3 млн. осіб та 4,1 млн. транспортних засобів. Переважна більшість – це українці, яких за оцінками у Польщі вже понад мільйон.

Як підкреслює видання, пунктів пропуску занадто мало, там бракує працівників і погана інфраструктура. До громадян України польські служби часто ставляться, як до громадян другого сорту. Перетин кордону у кращому випадку триває дві-три години, в гіршому – десяток. Часто подорожуючі очікують у чергах під 30-градусною спекою, з важким доступом до єдиного платного туалету, як у випадку пункту пропуску у Гребенному. З кожним місяцем ситуація тільки погіршується, тому що зростає кількість людей, які перетинають кордон.

Проте реальна катастрофа ще попереду. Польські правоохоронці готуються до загальнодержавного страйку. Серед них і офіцери Прикордонної служби РП, які вимагають, зокрема, підвищення заробітної плати. Але не тільки.

«Сьогодні у нашій службі найбільша кількість вільних вакансій, особливо бракує людей на східному кордоні. Крім того, у нас набагато нижча зарплата у порівнянні з іншими службами Міністерства оборони РП», – підкреслив голова Незалежної профспілки офіцерів Прикордонної служби Марцін Коляса.

План протестів вже розроблений. У жовтні загальнонаціональна акція протесту офіцерів військової служби відбудеться у Варшаві. Якщо уряд не відреагує, наступним кроком стане італійський страйк, що передбачає повільну перевірку паспортів. Також детально і ретельно перевірятимуть транспортні засоби.

«Це може вплинути на збільшення часу потрібного для перетину кордону, – підкреслив Коляса.

Неофіційно, прикордонники говорять прямо – якщо розпочнеться страйк кордон буде практично паралізований. Наскільки може зрости час очікування на перетин кордону?

Прикордонна служба запевняє, що сьогодні потрібно буквально хвилину для перевірки документів, але трафік настільки великий, що для перетину кордону потрібно декілька годин. Коли ж розпочнеться італійський страйк, чекати доведеться навіть добу, а черги можуть сягнути десятків кілометрів. Таку картину можна було спостерігати на початку лютого, коли черга вантажівок до пункту пропуску у Дорогуську сягала 25 кілометрів і закінчувалася на межі міста Холма. Тоді причиною були будівельні роботи з українського боку кордону.

Проблем не повинно виникнути на кордоні Польщі з Росією та Білоруссю, де рух набагато менший. Проте проблеми можуть з’явитися в аеропортах, де прикордонники перевіряють документи подорожуючих. Детальні та ретельні перевірки можуть викликати загальний хаос.

«Ми не спрямовуємо наші дії проти когось конкретно, ми лише прагнемо покращення умов праці, що також буде сприяти покращенню контролю на кордоні. Тільки від рішення міністерства залежить, чи відбудеться страйк на кордоні», – резюмує Марцін Коляса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 19:04 :22