Новини » Світ 20 вересня, 2018, 8:56
Німеччина побоюється «ефекту доміно» у разі корекції кордонів Косово та Сербії
Кордон Косово та Сербії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Кордон Косово та Сербії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністр закордонних справ Німеччини заявив, що Берлін скептично ставиться до ідеї корекції меж, яку обговорюють Косово і Сербія.

Глава німецької дипломатії Гайко Маас, відвідуючи Албанію в середу, 19 вересня, сказав, що «існує страх перед ефектом доміно», посилаючись на Associated Press повідомляє «Сегодня».

«Ми скептично налаштовані і стримані в цьому питанні», – сказав він, закликавши обидві країни «прояснити і вирішити це питання таким чином, щоб не викликати інших проблем».

Президент Косово Хашим Тачі раніше заявив, що ідея «корекції меж», згідно з якою населена переважно албанцями Прешевській долина в Сербії стала б частиною Косово, буде включена в переговори з Белградом за посередництва ЄС.

Деякі чиновники в Косово і Сербії згадували, що згідно з потенційною операцією, населена сербами північна частина Косово повинна відійти Сербії в обмін на Прешевську долину. Тачі відкинув ідею обміну, але не уточнив, яким чином Сербія повинна погодитися віддати Прешевську долину Косово без чогось натомість.

Його ідея проте не отримала підтримки в Косово, де всі політичні сили вважають будь-який обмін територіями або зміну меж небезпечним і неприйнятним.

Косово проголосило незалежність в 2008 році, через дев’ять років після того, як НАТО втрутився у війну 1998-1999 років, щоб зупинити наступ тодішнього сербського президента Слободана Мілошевича проти сепаратистів – косовських етнічних албанців. Сербія не визнає незалежність Косово.

Обидві країни сподіваються після семирічного діалогу щодо нормалізації відносин укласти двосторонню, юридично зобов'язуючу угоду.

Брюссель дав зрозуміти, що Косово і Сербія не зможуть стати членами Європейського Союзу, якщо не вирішать свій конфлікт.

Нагадаємо: 3 серпня відбулося засідання РБ Косово, під час якого повідомлялося про наміри сербів на півночі Косова оголосити в односторонньому порядку сербську автономію. До цього, в квітні цього року серби заявили про створення автономії і Асоціації сербських муніципалітетів, яка буде формуватися у співпраці з косовським урядом і відповідно до Конституції Косово.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:17 :38