четвер, 20 вересня, 2018, 18:59 Політика
Ніколаєнко про те, як випустили колону бойовиків зі Слов’янська: Українські літаки заходили двічі
ZIK
ZIK

З часу підписання Мінських домовленостей стало зрозуміло, що вони є недієвими, але Україна не запропонувала реальних механізмів, як змінити цей формат.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив дипломат, політик Андрій Ніколаєнко.

Гість програми, коментуючи заяви Президента України щодо української армії та Донбасу під час щорічного послання до ВРУ, зауважив, що було би добре, якби держава, щодо якої спрямовано акт агресії, мала можливості для відповіді у силовому сценарії. Андрій Ніколаєнко зазначив, що на початку агресії у керманичів держави забракло волі віддати відповідну команду. Як приклад він згадав про те, як бойовики на чолі з терористом Гіркіним, залишивши Слов’янськ, ішли до Донецька. З його слів, літаки української армії двічі заходили і просили дозволу розбомбити колону бойовиків, проте так його й не отримали.

«Ми ж Слов’янськ не захопили – вони вийшли звідти», – додав він.

Гість програми також зауважив, що з часу підписання Мінських домовленостей стало зрозуміло, що вони є недієвими, але Україна не запропонувала реальних механізмів, як змінити цей формат, починаючи від локації.

Андрій Ніколаєнко зауважив, що політична сила, яку він представляє, пропонує компроміс не з РФ, а загальнодержавний, національний компроміс. Він зауважив, що є п’ять тем щодо яких українцям запропонували визначитися. З його слів, ідеться про компроміс між Західною і Східною Україною щодо питань мови, історії, релігії. Політик вважає, що на сьогодні ці питання виносити не правильно, як і нав’язувати ту чи іншу назву з Києва на місця.

«Компроміс має бути досягнений між бажанням і повноваженнями, між центром і регіонами України у вигляді балансу. І компроміс має бути серед політиків заради людей», – наголосив Андрій Ніколаєнко.

Нагадаємо, сьогодні Президент України виступив у ВРУ зі щорічним посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України.

Президент у ВРУ заявив, зокрема, про ризик пом’якшення світових санкцій проти Росії.

Сьогодні Верховна Рада України скерувала до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 19:55 :08