Новини » Політика 20 вересня, 2018, 16:21
Михальчишин: Парубій «маринує» законопроект щодо громадянства для бійців-іноземців
ZIK
ZIK

Протестна акція «Нацонального корпусу» – виправдане рішення. Адже у 2014-2015 роках іноземні добровольці дуже допомагали українському війську. Натомість, законопроект про надання їм громадянства ще із 2015 року «маринується» у Верховній Раді.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив експерт з питань державної безпеки Юрій Михальчишин.

Коментуючи нинішню протестну акцію «Нацкорпусу», він наголосив: завжди у таких випадках слід звертати увагу на загальну стратегічну мету мітингувальників.

«Оскільки «Нацкорпус» – партія, яка позиціонує себе народженою фронтом та революцією, природно, що вона виступає на вістрі захисту соціальних прав учасників бойових дій, ветеранів російсько-української війни», – наголосив Михальчишин.

Окрім того, він наголосив на «повністю незахищеному правовому статусі» іноземців, які допомагали українським військовим у зоні бойових дій.

«Вони були дуже потрібними на фронті у 2014-2015 роках як інструктори, досвідчені розвідники, фахівці з усіх технічних питань. Законопроект, який би мав спростити надання їм громадянства, зареєстрований ще у 2015 році. Він успішно пройшов профільний парламентський комітет з прав людини і захисту нацменшин, отримав позитивну оцінку Головного науково-експертного управління, та вже три роки просто «маринується» спікером ВР Парубієм. Документ не потрапляє до порядку денного сесії», – розповів Михальчишин.

Тож він підкреслив: вважає таке «правовим нігілізмом» та «цинічним нехтуванням прав тих, хто допомагав захищати Україну». Тому й назвав таку акцію виправданою.

«Її проведення співпало із резонансним виступом Президента у ВР, тож це лише додає вагомості порушеній проблемі», – зауважив Михальчишин.

Інформаційним ж приводом цієї акції, на його думку, стала депортація Тимура Тумгоєва, якого видали на запит російської ФСБ «на розправу російським органам держбезпеки».

«Так вийшло, що за статистикою, більше українських паспортів отримали вихідці із Сирії, ніж іноземних добровольців-учасників україно-російської війни. Це скандал», – переконаний Михальчишин.

Як повідомлялось, сьогодні біля будівлі ВР учасники «Національного корпусу» організували мітинг, вимагаючи ухвалення закону №3433, що передбачає спрощену процедуру отримання українського громадянства для воїнів АТО – іноземців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:30 :55